Správy
Auto Show Slovakia Ring odštartuje aj v tomto roku

16.08.2013 09:13 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 820

Auto Show Slovakia Ring odštartuje aj v tomto roku

Napriek faktu, že práve v týchto dňoch je paddock slovenského pretekárskeho okruhu Slovakia Ring absolútne prepchatý vozidlami seriálu FIA GT Series, už o niekoľko mesiacov sa do útrob jediného slovenského pretekárskeho okruhu Slovakia Ring opäť nasťahujú rallysti a kapciari. Aj v tomto roku sa totiž uskutoční podujatie Auto Show Slovakia Ring.

Sezóna automobilového športu na Slovensku je v tomto momente ešte poriadne rozbehnutá a napriek faktu, že všetky disciplíny prežívajú práve v letných mesiacoch svoj vrchol, na Slovakia Ringu premýšľajú o niekoľko mesiacov dopredu. Prípravy na podujatie Auto Show Slovakia Ring 2013 totiž nie sú jednoduché, v rámci nich treba poriadne premyslieť, pripraviť trate, či bezpečnostný plán, ktorý napríklad v minulom roku mal celkovo tridsať strán a pri jeho výrobe bolo použitých vyše stopäťdesiat fotografií. Zároveň musí organizačný výbor pripraviť celú logistiku tak, aby až do poslednej možnej chvíle mali možnosť užívatelia využívať samotnú trať okruhu Slovakia Ring.

„Na Slovakia Ringu som už zažil všeličo. Hostili sme tu niekoľkokrát podujatia zaradené do majstrovstiev sveta, podujatia zaradené do národných šampionátov, po našej trati sa preháňali autá, motocykle, mali sme tu už aj dvadsaťštyrihodinové preteky cyklistov, ale mňa osobne podujatie Auto Show Slovakia Ring oslovilo asi najviac. Možno je to tým, že som sa sám v minulosti venoval aj rally, možno tým, že rallysti predsa len priniesli na Slovakia Ring niečo nové, niečo s čím sa počas celého roku nestretávame, úplne inú atmosféru. Asi sa predsa len nenadarmo hovorí, že rally je kráľovnou motoristického športu a som rád, že podujatie takéhoto druhu si našlo svoje miesto aj na našom okruhu. Napriek faktu, že podujatie Auto Show Slovakia Ring je zaradené do kalendáru Slovenskej asociácie motoristického športu iba ako voľné podujatie, spravilo neskutočne peknú bodku za sezónou a pevne verím, že v tomto roku to bude ešte lepšie,“
opísal minuloročné podujatie Auto Show jeho riaditeľ Imrich Puha.  *

Už vieme, že aj v tomto roku sa Auto Show Slovakia Ring bude konať. Organizačný výbor už naplno pracuje na jeho príprave, súťažiaci sú už, aj napriek ešte naplno rozbehnutej sezóne, rovnako pripravení a tak k doplneniu rovnice chýbajú už iba diváci. A práve tých by sme radi už teraz pozvali na podujatie Auto Show Slovakia Ring 2013, ktoré odštartuje v dňoch 8.- 9.11.2013. 

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube