Správy
Podarí sa RUFA Šport Teamu v Lubeníku hetrik ?

16.08.2013 09:02 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 686

Podarí sa RUFA Šport Teamu v Lubeníku hetrik ?

Posledné dva ročníky Rally Lubeník poznali iba jedno meno víťaznej posádky. Tou bola posádka RUFA Šport Teamu, Grzegorz Grzyb - Robert Hundla. Podarí sa posádke dovŕšiť hetrik a byť aj v tomto roku v Lubeníku najrýchlejšou ?

„Bol by som naozaj rád, ak by sa to podarilo. Pred rally však nerád typujem, je to šport, pri ktorom si nemôže byť nikto istý vopred víťazstvom. Ak by sa tak stalo, uverím tomu až na cieľovej rampe, aj keď plný počet bodov by sa nám naozaj zišiel. Po Rally Tatry sa situácia v boji o titul poriadne zamotala a tak každý bod je dobrý, môže totiž v konečnom dôsledku rozhodovať o tohtoročnom slovenskom titule,“
vysvetlil úvodom Ľubomír Kleman, manažér RUFA Šport Team.

Na štart tohtoročnej Global Oil V. Rally Lubeník sa Grzegorz s Robertom postavia, rovnako ako na poslednej súťaži pod Tatrami, s Fordom Focus WRC.  „ Na Rally Tatry sme sa poriadne trápili, auto nefungovalo tak, ako by malo a samozrejme sa to prenieslo aj do nášho umiestnenia. Navyše sme prišli aj o priebežne prvé miesto v rámci hodnotenia slovenského šampionátu, čo by sme radi v Lubeníku zvrátili. Viem však, že to nebude jednoduché, organizátor vždy pripraví poriadne ťažkú trať, ktorá je ale na druhej strane veľmi pekná a naozajstná, taká aká na rally má byť. Konkurencia je v tomto roku poriadne vyrovnaná,“ opísal predštartovné pocity Grzegorz Grzyb.

Nielen pre posádku RUFA Šport Teamu, ale aj pre ostatných súťažiacich organizátor tejto jednodňovej súťaže pripravil trať o celkovej dĺžke takmer tristodva kilometrov, pričom v nich je už započítaných aj deväťdesiatka ostrých. Tie sú rozdelené do deviatich rýchlostných skúšok. Celkovo je na túto, v poradí už piatu súťaž tohtoročného seriálu DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska prihlásených takmer šesťdesiat posádok.  

Global Oil V. Rally Lubeník odštartuje predstavením súťažiacich už v piatok (16.8.2013) podvečer. Spomínaných deväť rýchlostných skúšok následne absolvujú súťažiaci v sobotu (17.8.2013), kedy sa dozvieme aj meno víťaza. 

Foto: autosportfoto.sk/Jozef Pisch

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube