Správy
Zopakuje KL Racing Team umiestnenia z Popradu ?

15.08.2013 12:41 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 734

Zopakuje KL Racing Team umiestnenia z Popradu ?

Po výborných dvoch druhých miestach, na ktoré dosiahli posádky KL Racing Teamu vo svojich triedach počas 40. Rally Tatry, sa opäť predstaví trojica súťažiacich v rámci Global Oil V. Rally Lubeník už počas nadchádzajúceho piatku a soboty.

Medzi už spomínanou Rally Tatry a nadchádzajúcou Rally Lubeník toho v KL Racing Teame postíhali viac ako dosť. Vlasto majerčák s Tomášom Kukučkom si boli v M Sporte odskúšať Ford Fiesta R5, ale chalani stihli aj zrelaxovať na dovolenke. „Potreboval by som sa poriadne rozjazdiť, ako viete, mal som práve cez Rally Tatry zlomenú pravú ruku a tak som z toho trochu vypadol. Testovanie v M Sporte dokázalo, že ruka je už plne funkčná, naďalej však pobolieva a neviem aké to bude pri samotnej súťaži, napriek tomu sa už teším na štart Rally Lubeník. Ešte pre ostrým štartom máme v piatok krátky test, pri ktorom sa dúfam dostanem do tempa. Viem, že to pre mňa nebude ľahké, boje v našej triede 3 sú už naozaj na hrane a ak niekto chce v tak vyrovnanej konkurencii aká sa tu v tomto roku stretla bodovať, musí ísť naozaj na 110 percent. Pri takejto jazde však stačí maličkosť a všetko môžete zabaliť. To je však to pravé, čo ma na rally fascinuje,“ vysvetlil Tomáš Kukučka, ktorého vo vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX bude navigovať Marek Podobník.

Stúpajúcu výkonnosť od súťaže, po súťaž predvádza aj dvojica Valstimil Majerčák – Marcel Kollárik, jazdiaca na rovnakom vozidle. Dôkazom tohto tvrdenia je aj už spomínané druhé miesto v triede 3 na Rally Tatry. „Snažíme sa ísť čo najlepšie a musím poďakovať aj za perfektne pripravené auto. Na Lubeník sa už teíme, aj keď práve na ten vlaňajší nemáme spolu s Marcelom najlepšie spomienky, keď sme sa tu napichli na zvodidlo. Verím, že smola nás už opustila a teraz dorazíme až do cieľa. Samozrejme ideme naplno bojovať. Rád by som dojazdil obdobne ako v Poprade,“ predstavil ciele pre Rally Lubeník Vlasto Majerčák.

Už tradične, treťou posádkou KL Racing Teamu je dvojica mladíkov, Tomáš Fusko a Jakub Slovák. Po odskúšaní vozidla Citroën C2 R2 Max, s ktorým dojazdili mladý Dobšinčania na druhom mieste v triede 6 na Rally Tatry, v Lubeníku sa opäť predstavia s ich domácou Škodou Felícia Kit Car. „Zvezenie s Citroënom bolo pekné, dobre to brzdilo, malo to sekvenčnú prevodovku a trebapriznať, že je to naozaj tvrdé A-čko s ktorým treba jednať naozaj bez rukavičiek. Doma však máme našu kitovú Felíciu a myslím si, že je zbytočné míňať peniaze na prenájom vozidla. Po tom ako sa nám podarilo dať na nej do poriadku elektriku mala by fungovať ako hodinky, aj keď človek nikdy nevie ...,“ povedal Tomáš Fusko pre Rally Lubeník.

Manažér KL Racing Teamu, Marek Lokaj rovnako dúfa, že jeho posádky budú v Lubeníku opäť bodovať: „V Tatrách ma chalani naozaj potešili. Myslím si, že ak všetko pôjde dobre, mohli by ma potešiť aj tu, keďže sa počas tejto sezóny posunuli o veľký krok dopredu.“

Foto: autosportfoto.sk/Jozef Pisch

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

KL Racing

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube