Správy
XIQIO Rally Team s Hadikom bronzoví po Tatrami

31.07.2013 10:27 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1238

XIQIO Rally Team s Hadikom bronzoví po Tatrami

Výborný výkon predviedla na 40. Rally Tatry maďarská posádka András Hadik – Krisztián Kertész, reprezentujúca slovenský XIQIO Rally Team. V cieli jej patrilo tretie miesto absolútneho poradia, ale aj druhé miesto v triede 2.

Pre Košický XIQIO Rally Team mala tohtoročná súťaž Rally Tatry trochu zvláštnu príchuť, keďže to pre tím bola premiérová súťaž pod slovenskými veľhorami. Pred piatimi rokmi, keď naposledy Rally Tatry v Poprade štartovali XIQIO Rally Team totiž ešte nefungoval. „Je to pravda, v Poprade sme ako XIQIO Rally team štartovali úplne prvý krát. Do slovenského šampionátu sme totiž vstúpili až v sezóne 2011. Napriek tomu som sa na túto súťaž veľmi tešil, scenéria našich veľhôr ma vždy uchvacovala a asi aj vždy bude. Navyše, ako som už pred súťažou spomínal, nemal som, z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti, čas byť s posádkou ani na jednej z tohtoročných súťaží a tak som si chcel atmosféru rally poriadne užiť,“ začal s rozprávaním Marián Mičák, manažér XIQIO Rally Teamu.

Začiatok súťaže v podaní Andrása s Krisztiánom  znamenal piate miesto, to sa postupne zmenilo na štvrté a tretie v nasledujúcich testoch. Na konci prvej sekcie sobotnej časti súťaže už figurovala posádka XIQIO Rally teamu na treťom mieste priebežného poradia, no to po piatej rýchlostnej skúške na chvíľu opustili a padli na štvrté. Už v nasledujúcom teste však opäť poskočili na tretie miesto priebežného poradia, ktoré sa im podarilo udržať až do konca súťaže. „Snažili sme sa v závere stiahnuť náskok Jozefa Béreša, čo sa aj postupne darilo. Pred posledným testom nás od druhého miesta delilo ešte jedenásť sekúnd, no napriek výhre v poslednej rýchlostnej skúške nám k tejto méte chýbalo ešte päť a pol sekundy. Myslím, že na normálnych rýchlostných skúškach, ktoré sa konali v lese som šiel dobre, ale mestský okruh mne nikdy nesedel a práve tam sme dostávali. Nevadí, tretie miesto v takejto konkurencii je dobré, získali sme kopec bodov do priebežného hodnotenia seriálu, čo je super,“ vysvetlil András Hadik.

Po Rally Tatry už na posádku XIQIO Rally teamu čaká Rally Lubeník, súťaž zaradená ako piata v rámci seriálu DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska. Tá odštartuje už o tri týždne v Lubeníku.

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube