Správy
Úspechy, ale aj trápenie jazdcov L Racing Teamu na Jahodnej

11.06.2013 18:44 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1113

Úspechy, ale aj trápenie jazdcov L Racing Teamu na Jahodnej

„Pred Jahodnou sme na Audi S1 zase veľa pracovali, konečne nám prišiel nový podvozok, tak sme ho nahodili a testovali. Na aute sa však objavila drobná chybička, s ktorou si momentálne nevieme celkom poradiť. V Poľsku nám prvýkrát spadol klinový remeň z alternátora a od vtedy nám padá stále. Hneď po štarte ako zaradím dvojku buď ho roztrhne, alebo spadne. Následkom toho samozrejme auto nedobíja a postupne, ako idem hore sa vybíja baterka a prestáva fungovať benzínové čerpadlo, začne sa motor prehrievať a samozrejme auto stráca výkon. Nevieme však čo s tým urobiť, zatiaľ jazdím tak a dúfam, že sa nám túto poruchu podarí ešte počas víkendu odstrániť,“ hlásil Jozef Béreš mladší už po prvej tréningovej jazde na Jahodnej. Napriek týmto nie celkom dobrým správam sa však Ďodi zaradil medzi najrýchlejších jazdcov v rámci podujatia Moris Cup Jahodná 2013. V sobotu mu patrilo v absolútnom poradí celkové siedme miesto a v rámci slovenských majstrovstiev šieste. Samozrejme svoju triedu E2-SH vyhral.

V nedeľu spomínané problémy pokračovali, ale Ďodi sa s tým vysporiadal po svojom a dojazdil na celkovom šiestom mieste a v rámci majstrovstiev Slovenska na piatom, pričom opäť E-SH triedu vyhral. „Celý víkend nás trápila rovnaká porucha, čiže padajúci remeň. Nepodarilo sa nám túto poruchu odstrániť, ale urobili sme ešte drobné zmeny na aute, čo sa nakoniec prejavilo aspoň na časoch, keďže som vedel ísť aspoň na dve nula päť a nejaké drobné. Trápime sa s tým, ale je to už asi hranica tohto auta, veď Audi bolo známe tým, že je nedotáčavé. Ale ja som to auto chcel, keďže sa mi veľmi páči a som doň doslova zamilovaný. Do budúcna možno niečo vymyslíme,“ zhodnotil pretekársky víkend Jozef Béreš mladší.

V podstate spokojnosť so svojim výkonom, ale aj fungovaním Mitsubishi Lancer EVO VIII prejavoval Peter Lipták, bojujúci v skupine A. V sobotu tretia priečka, v nedeľu štvrtá. „Všetko fungovalo po oba dva dni tak ako malo. S časmi som spokojný, aj keď vždy hovorím, že to mohlo byť aj lepšie, ale podstatné je to, že som prešiel po oba dva dni cieľom a som celý. Samozrejme body do hodnotenia slovenských majstrovstiev sú doma, takže spokojnosť,“ zrekapituloval svoj výkon Peter Lipták.

Posledná dvojica jazdcov L Racing Teamu už pred štartom podujatia hlásila, že ide v podstate iba otestovať pretekárske vozidlá. Napriek tomu Alexander Baffy vyhral svoju triedu A do jedna celá šesť desatín litra. „Boli to moje prvé preteky v tomto roku. Som rád, že som sa zviezol, ďakujem Miške Debnárovej že mi požičala jej auto, keďže moje sa ešte iba pripravuje. Je síce pravda, že záverom nejako začínal štrajkovať motor, ale došlo to až do cieľa, tak som spokojný,“ povedal na záver Alexander Baffy.

Dva krát siedme miesto v skupine N bral z Jahodnej Marek Špavelko, ktorý sa vôbec prvýkrát predstavil, ako sme už pred pretekmi na Jahodnej informovali, s ex-Kyseličkovým Fordom Focus. „Ja som už pred pretekmi povedal, že mi ide hlavne o to, aby som zistil, čo to auto ešte potrebuje. A zistil som toho dosť, takže nás v dielni čaká kopa roboty ak chceme stihnúť niektorú z tohtoročných rally. Ale som rád, že som zase bol medzi svojimi, na pretekoch, už mi to začínalo chýbať,“ vysvetil Marek Špavelko.

Spokojný s výkonom svojich zverencov bol aj Ján Lipták, manažér L Racing Teamu: „Som spokojný, aj keď je trochu škoda, že Ďodi zápolil s poruchou, ktorú sa nepodarilo odstrániť v priebehu celého víkendu. Napriek tomu podal veľmi dobrý výkon. Peter ma tiež potešil, jazdil dobré časy a aj umiestnenie bolo nakoniec dobré. Šani s Marekom prišli vyslovene testovať, čo sa tiež podarilo. Okrem výkonov našich jazdcov ma potešil aj pekný výkon Vlasta Majerčáka a Jozefa Jágrika, ktorý mali od L Racing Teamu prenajaté vozidlá Mitsubishi Lancer EO IX. Tie fungovali tiež perfektne, čo samozrejme prispelo k ich dobrému umiestneniu. Hlavné je, že sme spoločne prežili jeden pekný pretekársky víkend, všetci chlapci dojazdili až do cieľa, bez akýchkoľvek incidentov, takže všetko je z môjho pohľadu tak, ako má byť.“  

L Racing Team sa predstaví v rámci majstrovstiev Slovenska pretekov do vrchu opäť na tratiach už o dva týždne v poľskej Limanovej. 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube