Správy
KL Racing na Jahodnej so Škodou Fabia WRC

07.06.2013 09:29 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1464

KL Racing na Jahodnej so Škodou Fabia WRC

Žilinský KL Racing Team sa na  štvrtom podujatí slovenských majstrovstiev pretekov automobilov do vrchu predstaví so štvoricou súťažiacich, ale aj Škodou Fabia WRC v rukách Tomáša Kukučku.  

 

"Tomáš Kukučka oslavoval nedávno tridsiatku, tak dostal od tímu darček v podobe prenájmu Škody Fabia WRC. Svojimi doterajšími výkonmi všetkých presvedčil, že na to má, tak prečo by sme mu nedopriali potešenie," začal s rozprávaním manažér KL Racing Teamu, Marek Lokaj.  

 

"Tento darček ma veľmi potešil a rád by som zaň aj touto cestou ešte raz tímu poďakoval. Vždy bolo mojim snom vyskúšať si ako funguje vozidlo špecifikácie WRC a teraz je to tu. Už sa naozaj neviem dočkať," pochvaľoval si darček Tomáš Kukučka. "Samozrejme predpokladám, že to bude obdobný pocit ako keď som sa prvýkrát postavil na štart pretekov. Určite si to chcem užiť a keďže neplánujem odjazdiť celý kopcový seriál, jazdu si poriadne vychutnám a pokúsim sa pridať aj zopár parádičiek pre divákov."  

 

Tomáš však nebude jediným jazdcom reprezentujúcim KL Racing Team na Jahodnej. Chýbať nebude ani ďalšia trojica, pričom Vlasta Majerčáka mali možnosť naposledy sledovať diváci na práve ukončenej Rally Tríbeč, kde zaujal veľmi pekným výkonom a nebyť rozrazeného retardéru mohlo z toho byť aj super umiestnenie. „Topoľčany ma posunuli zase o kus dopredu. Konečne som našiel tempo a dostatočnú rýchlosť. Jahodnú však beriem skôr ako doplnok pred dosť dlhou pauzou, ktorá skončí až na Dobšinskom kopci v polovici mesiaca júl,“ vysvetlil Vlasto Majerčák.

 

Jozefa Jágrika diváci poznajú už z minuloročnej sezóny. V tomto prípade sa predstaví s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX: "Na Jahodnej som štartoval už v minulom roku a musím povedať, že ten kopec sa mi páči z jedného dôvodu. Polovička trate je na veľmi širokej ceste, potom ale nasleduje úzka časť, ktorá mi pripomína moje obľúbené rally. Dúfam len, že sa organizátorom podarí v tomto roku lepšie zorganizovať toto podujatie a nebude tu toľko chaosu ako v minulom roku."  

 

Štvrtým do partie v rámci KL Racing Teamu bude debutant za volantom pretekárskeho vozidla Boris Kubovič. Toho sme mali možnosť už niekoľkokrát sledovať ako spolujazdca, keď noty diktoval v rámci Auto Show Slovakia Ring a zimného Winter Cupu práve už spomínanému Jozefovi Jágrikovi. Boris Kubovič sa na Jahodnej predstaví s rovnakým vozidlom ako jeho kolega, čiže Mitsubishi Lancer EVO IX. "Budú to moje prvé preteky, s Mitsubishi som už však niekoľkokrát testoval, tak dúfam, že to bude dobré. Určite sa budem snažiť hlavne ísť na istotu a nevyrobiť nejakú blbosť," vyjadril svoje pocity pred štartom Boris Kubovič.  

 

Preteky automobilov do vrchu pod názvom Moris Cup Jahodná 2013 štartujú už počas nadchádzajúceho víkendu v Košiciach.    

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube