Správy
KL Racing na Rally Tríbeč zaznamenal poriadne zrýchlenie

05.06.2013 15:03 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1257

KL Racing na Rally Tríbeč zaznamenal poriadne zrýchlenie

„Chalani ma v rámci Rally Tríbeč poriadne prekvapili. Je na nich vidno, že už začínajú bojovať medzi najrýchlejšími v triede. Časy, ktoré dosahovali na jednotlivých testoch boli perfektné, čo potvrdili aj výsledky v jednotlivých súťažných dňoch,“ odštartoval rozhovor po treťom podujatí slovenských majstrovstiev v rally manažér KL Racing Teamu Marek Lokaj.

Poďme však pekne po poriadku. Pred štartom Rally Tríbeč sme vás informovali, že Žilinský KL Racing Team sa na tomto podujatí prezentuje s trojicou posádok. Na štart sa však nakoniec postavili iba dve. „Po havárii v Prešove sa nám podarilo zohnať všetky súčiastky a Škodu Felicia Kit Car opraviť. Keď sme ju však išli naštartovať nešlo to. Hľadali sme chybu, ale márne, asi to bude niekde v riadiacej jednotke a na jej opravu už neostával čas. Neostalo nič iné, iba napísať organizátorovi našu ospravedlnenku,“ vysvetlil dôvod absencie posádka Fusko – Slovák spolujazdec Jakub Slovák.

Zvyšné dve posádky, čiže Majerčák – Kollárik a Kukučka – Podobník našťastie pricestovali do Topoľčian aj s perfektne pripravenou a funkčnou technikou v podobe Mitsubishi Lancer EVO IX a tak sa mohli postaviť na štart a začať bojovať.

Do samotnej súťaže lepšie vyrazila dvojica Vlastimil Majerčák – Marcel Kollárik, ktorým po prvej sekcii súťaže patrila tretia priečka v triede. V druhej a tretej sekcii síce vďaka trom desať sekundovým penalizáciám padli v celkovom poradí podstatne hlbšie, po reklamovaní prejazdu retardérmi na riaditeľstve súťaže a prehliadnutí videa prejazdu inkriminovaným miestom im bolo dvadsať penalizačných sekúnd vymazaných, čo ich okamžite posunulo na ôsme miesto celkového poradia a druhé miesto v triede. „Som v tomto momente oveľa spokojnejší, keďže penalizácie nám boli pridelené neprávom. Celý deň som túto stratu naháňal, ale tridsať sekúnd bolo naozaj veľa. Teraz máme však druhé miesto a to je super,“ ozrejmil problém penalizácií Vlasto Majerčák.

Druhý deň súťaže pokračoval v podstate rovnako ako už spomínaný prvý. Vlasto s Marcelom boli o chlp rýchlejší ako ich tímový kolegovia, prišla však jedenásta rýchlostná skúška, v nej Vlasto išiel neskoro na brzdy a bola z toho v tomto prípade penalizácia štyridsať sekúnd. To znamenalo okamžitý posun v triede o značný kus nižšie a opätovné naháňanie strateného času. Výsledok, štvrté miesto v triede za druhý súťažný deň. V celkovom poradí XIV. Rally Tríbeč tejto dvojici nakoniec patrilo deviate miesto a štvrté v triede. „Napriek všetkému som spokojný. Našiel som stratenú rýchlosť, ktorá mi chýbala začiatkom sezóny. Trate boli dobré, škoda tých penalizácií, napriek tomu som naozaj spokojný. Už sa mi podarilo aj auto nastaviť ta aby mi sedelo a teraz môžeme zrýchľovať,“ uzavrel svoju Topoľčiansku púť Vlasto Majerčák.

Druhá posádka, Tomáš Kukučka – Marek Podobník síce odštartovala o trošku pomalšie ako ich kolegovia, ale v celkovom ponímaní dosahovali taktiež veľmi rýchle časy. Od úvodu druhej sekcie súťaže im patrila tretia priečka v triede, po už spomínaných Majerčákových penalizáciách, dokonca druhé miesto v triede. Po ich anulovaní však Tomáš s Marekom padli vo výsledkoch prvého súťažného dňa na desiate miesto absolútneho porada a na štvrté v triede. „Napriek tomu, že sme skončili nakoniec na štvrtom mieste v triede som spokojný. S Marekom sme si teraz zatancovali na mestskom okruhu tanec dažďa. Tieto trate sú však veľmi rýchle a veľa záleží na sile motora,“ vysvetlil v cieli prvého súťažného dňa Tomáš Kukučka.

V druhom súťažnom dni sa rovnako dobre darilo a Tomáš s Marekom si jazdu po Topoľčianskych rýchlostných skúškach užívali. Výsledok na seba nedal dlho čakať a ôsma priečka absolútneho poradia, ale aj tretia v triede bola povzbudením do budúcnosti. Tomáš Kukučka: „Na to ako to nie celkom dobre začalo, všetko nadmieru dobre dopadlo. Ak sa pozriem na to, že tunajšie trate mi akosi nesedeli, dosiahli sme na fantastický výsledok, ôsmy v absolútnom poradí a tretí v triede. Je to veľmi dobrý výsledok v tak silnej konkurencii, ktorá sa v tomto roku v Topoľčanoch zišla. Dosť som si užil tie dve rýchlostné skúšky čo sa išli na vode.“ 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube