Správy
Absolútne víťazstvo Jozefa Béreša ml. a L Racing Teamu v Zaluži

21.05.2013 09:48 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1171

Absolútne víťazstvo Jozefa Béreša ml. a L Racing Teamu v Zaluži

Druhý pretekársky víkend majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu patril jednoznačne Jozefovi Bérešovi mladšiemu a jeho Audi Quattro S1, s ktorým spoločne reprezentuje slovenský L Racing Team.

Slovenský šampionát pretekov automobilov do vrchu sa síce rozbehol ako posledný spomedzi ostatných disciplín automobilového športu, jeho podujatia však teraz nasledujú v poriadne zrýchlenom tempe. Už týždeň po úvodnom podujatí v Ožďanoch sa karavána slovenských kopciarov presunula na podujatie v poľskej Zaluži. Tunajšia, štyritisícosemsto metrov dlhá trať sa už po niekoľký krát stala dejiskom bojov, z ktorých body sa započítavajú aj do slovenského kopcového šampionátu a rovnako tomu bolo aj počas víkendu, keď ju jednoznačne ovládol Jozef Béreš mladší spoločne s L Racing Teamom, ktorý v tomto roku reprezentuje. Ďodimu patrilo v rámci slovenských majstrovstiev absolútne prvenstvo počas oboch súťažných dní, pričom ani v jednej jazde nenašiel premožiteľa. „Pred Zalužom sme doma dva dni komplet prerábali a nastavovali Audi Quattro S1. Po Ožďanoch sme už presne vedeli, kde má ešte slabiny. Vyplatilo sa, najväčší pokrok sme dosiahli namontovaním stabilizátora a od toho momentu auto o poznanie lepšie zatáčalo. Napriek tomu som sa stále pohyboval v určitom časovom rozmedzí, ale cítil som, že by sa dalo ešte zrýchliť. Tak sme v noci zo soboty na nedeľu, keď všetci ostatní oddychovali, spoločne s otcom prerobili niekoľko vecí, vrátane dlhšieho šiesteho prevodového stupňa. Navyše, keďže v Zaluži nikto nemal prezúvačku pneumatík, sme museli odbehnúť asi pätnásť kilometrov od kopca prezuť nové gumy. Táto naša snaha sa odrazila na dosiahnutom čase. Som naozaj spokojný, boli to pekné preteky, ale aj poriadne únavné,“ opísal Ďodi Béreš čo sa dialo počas víkendu na pretekoch.

L Racing Team, to však nie je iba Jozef Béreš a jeho Audi Quattro S1. Vo farbách tímu sa predstavil v Zaluži aj Peter Lipták s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO VIII, bojujúci v skupine A. „Ako som hovoril už pred víkendom, tunajšia trať bola pre mňa absolútne nová. Pred pretekmi som ju niekoľkokrát prešiel, ale pravdupovediac, nejako som si ju nevedel zapamätať. Kde a v ktorom okamihu sa vlastne nachádzam, som naplno vedel až pri poslednej nedeľnej jazde. Napriek tomu musím povedať, že preteky v Zaluži boli pekné a ja som spokojný,“ vysvetlil Peter Lipták svoj debut na poľskej trati. V rámci výsledkov si Peter Lipták domov odviezol zo soboty tretie miesto v triede A nad dva litre a štvrté miesto v skupine A, v nedeľu mu to bola tretia priečka nielen v triede, ale aj skupine.

Do tretice bojoval o slovenské body aj Poliak Roman Baran. Teda, bojoval ako bojoval. Napriek faktu, že bol do slovenských majstrovstiev prihlásený, vo výsledkoch sa neobjavil. Ak by tam bol, v sobotu by si na konto pripísal plný počet bodov v triede E1 do dvoch litrov, v nedeľu by to bolo iba o pár bodov menej, v tomto prípade za druhé miesto. „Pre mňa to boli prvé preteky v sezóne. Zaluž a tunajšiu trať mám rád, tak som do toho vložil všetko. V nedeľu som však mal menšie technické problémy, keď mi pri jednej jazde ostala zaradená iba štvorka a s ňou som absolvoval celý kopec. Po oprave však už bolo zase všetko v poriadku,“ rozhovoril sa po pretekoch Roman Baran.

V poľskej Zaluži bol na pretekoch prítomný aj manažér L Racing Teamu, Ján Lipták. V jeho prípade to však bolo iba v úlohe diváka a poradcu svojich jazdcov. „V Zaluži som rovnako ako Peter bol prvý krát. Trať sa mi páči, aj keď ja som si ju prešiel iba v civilnom aute. Je tu pekná príroda a aj divákov bolo dosť. S výkonmi všetkých našich jazdcov som bol nadmieru spokojný, Ďodi ma navyše potešil absolútnym víťazstvom v rámci slovenských majstrovstiev. Ďakujem všetkým za dobré výkony a partnerom za to, že sme sa mohli zúčastniť aj týchto pretekov.“

Po pretekoch v Zaluži si celý L Racing Team môže nasledujúci víkend po dlhej dobe aspoň trochu oddýchnuť, potom nasleduje Rally Tríbeč, kde výkony členov L Racing Teamu budeme opäť sledovať.

Foto: Lukasz Krzemiňski

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube