Správy
CMM Media Racing zradili na Szilveszter Rally ukrútené polosi

03.01.2013 10:54 | Rally | Martin Kerekeš | Otvorení: 1143

CMM Media Racing zradili na Szilveszter Rally ukrútené polosi


Pohľad do výsledkovej listiny po prvom teste Szilveszter Rally 2012, ktorá sa konala koncom roku na Hungaroringu a v jeho najbližšom okolí, bol pre oko fanúšikov Košického CMM Media Sport potešujúci. Na piatom mieste absolútneho poradia figurovali mená Tomáš Srnka Ondrej – Adam Gömöri.

6_ibs0919-.jpg

Možno si teraz poviete, veď Srnka s Adamom sú dobrá posádka, tak prečo bynemali figurovať medzi najrýchlejšími ? V podstate máte pravdu, ale ak vezmeme v úvahu fakt, že na štart posledného rally podujatia roku 2012 sa postavilo vyše stosedemdesiat súťažných posádok, určite uznáte, že mohli figurovať aj podstatne nižšie. To, o čom sme doposiaľ hovorili, bola však pravda iba do sobotného rána,keď už v druhom teste Tomášovi vypovedali službu obe predné polosi. Od tohtomomentu sa z prekoňovaného Mitsubishi Lancer EVO IX stala iba zadokolka,s ktorou sa bojovať v tak silnej konkurencii, aká sa v Maďarsku stretla, jednoducho nedalo. Po výmene oboch polosí v servisnej zóne Tomáš opätovne jazdil časy medzi najrýchlejšími, a však na návrat do TOP päťky to už nestačilo. „S dvoma ukrútenými polosami sa fakt jazdiť nedá. My sme aj s Adamom však takto museli odjazdiťdve rýchlostky, kým sme došli do servisu. Potom už nemalo význam naháňať sa a zbytočne vyrobiť nejakú blbosť. Išli sme svoje tempo a dosahovali dobré časy,v cieli to však stačilo „iba“ na ôsme miesto,“ vysvetlil Tomáš Srnka Ondrej.

ibs0122.jpg

„Boli to pekné preteky. Také uvoľnené, ako by šité na záver roka. To, že nás postihla technická porucha, je v rally normálne, ja som už pred súťažou hovoril, že dlho sme nemali žiaden technický problém, tak dúfam, že teraz sme si to vybrali poriadne na dlho. Vďaka patrí aj našim partnerom za podporu a všetkým by som aj touto cestou rád poprial veľa zdravia, šťastia a spokojnosti v roku 2013,“ zhodnotil manažér CMM Media Sport Martin Markovič.

Martin Kerekeš

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube