Správy
Vydarenú bodku RUFA Šport za sezónou zhatil defekt a technická porucha

04.12.2012 15:42 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 836

Vydarenú bodku RUFA Šport za sezónou zhatil defekt a technická porucha


Poslednou bodkou za tohtoročnou veľmi úspešnou sezónou slovenského RUFAŠport Teamu bolo podujatie v Poľskej Varšave, 50. Rajd Barbórka.

Grzyb_2.jpg

Jubilejné podujatie odštartoval slovenský RUFA Šport Team spoločne s absolútnym majstrom Slovenska v rally Grzegorzom Grzybom, ktorého vo vozidle Škoda FabiaS2000 navigoval Daniel Siatkowski. Organizátor pre prítomné posádky pripravil celkovo štyri merané úseky. Po absolvovaní prvého z nich patrila Grzegorzovi s Danielom štvrtá priečka absolútneho poradia, čo bol v konkurencii viacerých vozidiel špecifikácie WRC veľmi dobrý výkon. V druhom meranom teste však prišiel defekt a zároveň aj technická porucha vozidla a poľská dvojica reprezentujúca slovenský tím stratila vyše jeden a štvrť minúty na víťaza, čo ju samozrejme okamžite posunulo až na koniec druhej dvadsiatky celkového poradia. Napriek tomu, že v ďalšom teste zajazdil Grzegorz tretí čas, výrazný posun smerom hore nenastal.Štvrtý test nazvaný Karowa za účasti najlepších posádok, pred fantastickou diváckou kulisou, zajazdil Grzegorz piaty čas, čím dokázal, že keď technika funguje, vie konkurovať aj vozidlám podstatne silnejším.

Grzyb_3.jpg

„Musím povedať, že aj napriek smole ktorú si Grzegorz s Danielom vybrali v druhej rýchlostnej skúške, bola Barbórka pekným ukončením tohtoročnej sezóny. Napriek tejto smole Grzegorz dokázal, že vie byť veľmi rýchly aj proti vozidlám špecifikácie WRC, ktoré sú podstatne silnejšie ako S2000. Dobre sme sa zabavili a to bolo našim hlavným cieľom, rozlúčiť sa s úspešnou sezónou 2012. Ďakujem chalanom za vydarenú sezónu a samozrejme aj partnerom za celoročnú podporu. V budúcomroku sa opäť pokúsime niečím zaujať rally fanúšikov a pripraviť im pekné športovéc hvíle,“ povedal Ľubomír Kleman, manažér RUFA Šport Teamu.

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube