Správy
KL Racing na Auto Show v maximálnej zostave

20.11.2012 21:37 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1506

KL Racing na Auto Show v maximálnej zostave

Celkovo päť súťažiacich sa predstaví vo farbách žilinského KL Racing Teamu, ktorý sa tak prvýkrát zaradí medzi najpočetnejšie tímy spomedzi štartujúcich na Auto Show Slovakia Ring 2012. Štefan Rosina, Tomáš Kukučka, Vlastimil Majerčák, Jozef Jágrik a Tomáš Fusko.

Táto pätica sa divákom predstaví už počas nadchádzajúcej soboty na poslednom automobilovom podujatí tohto roku - Auto Show Slovakia Ring 2012. Nielen pre nich, pripravil organizátor podujatia šesticu rýchlostných skúšok, ktoré sú všetky umiestnené priamo v areáli nášho jediného profesionálneho pretekárskeho okruhu.

S najsilnejším vozidlom, Škodou Octavia v špecifikácii WRC sa predstaví Štefan Rosina. Ten si okrem okruhových pretekov už Auto Show Slovakia Ring vyskúšal aj v minulom roku a zdá sa, že sa mu zapáčilo. „V minulom roku som sa práve tu na Slovakia Ringu prvýkrát posadil za volant Škody Fabia WRC. Bol to super pocit, pilotovať WRC-čko je predsa len čosi iné ako okruhový špeciál. V tomto roku to však bude iba na Škode Octavia WRC, keďže Fabie už neboli voľné. Pre mňa to bude trochu hektický deň, keďže budem môcť odjazdiť iba štvoricu rýchlostných skúšok. Potom ma čaká zrýchlený presun do Púchova, na svadbu mojej sestry. Aj z toho dôvodu som požiadal organizátora, či by som mohol štartovať ako prvé vozidlo,“ vysvetlil Štefan Rosina.

Podstatne novšiu techniku si vo farbách KL Racing Teamu vyskúša Vlastimil Majerčák, ktorý sa divákom prvýkrát predstaví v spolupráci so Škodou Fabia S2000. „Je pravda, že sa už naozaj neviem dočkať, kedy si za volant S2000-ky sadnem. Pre mňa však bude v tomto aute všetko nové, nepoznané a určite prvé kilometre pôjdem poriadne opatrne. Tu však našťastie ide o show a nie o najrýchlejší čas, tak to vnímam skôr ako test. Ku koncu by som rád už aj pozabával divákov,“ pokračoval v rozhovore Vlasto Majerčák.

Na rozdiel od Vlasta Majerčáka jeho stály tímový kolega Tomáš Kukučka volil na Auto Show Slovakia Ring už všetkým dobre známe vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX. „Aby som pravdu povedal, aj ja som si chcel vyskúšať S2000-ku, ale už nebola žiadna škodovka voľná, tak som si povedal, že ešte nie je všetkým dňom koniec a idem s Mitsubishi Lancer EVO IX. Na druhej strane je to o to lepšie, že auto už poznám dôkladne a tak aspoň budem môcť od začiatku jazdiť trochu aj pre divákov. Idem si to hlavne užiť,“ doplnil Tomáš Kukučka.

S rovnakým autom sa na štarte podujatia predstaví aj Jozef Jágrik, ktorého diváci poznajú z pretekov automobilov do vrchu. Na nich však preháňal Mitsubishi Lancer šiestej evolúcie, tu sa predstaví s EVO IX. „Starší kolegovia mi tvrdia, že EVO IX je oproti VI-ke detská hračka, tak uvidíme či mali pravdu. Na takomto podujatí som ešte ako jazdec nebol, v minulom roku som tu bol ako divák a vyskúšal som si to aj ako spolujazdec. Volant som ale vtedy v ruke nedržal. Už teraz sa na to veľmi teším. Musím však priznať, že ma veľmi prekvapila účasť, bude to podľa mňa bomba,“ ukončil pochvalnými slovami svoju reč Jozef Jágrik.

Posledným do partie jazdcov KL Racing Teamu je Tomáš Fusko so Škodou Felicia Kit Car. Tento mladý Dobšinčan je už skúseným pretekárom a niekoľko násobným majstrom Slovenska vo svojej triede v rámci seriálu pretekov automobilov do vrchu. Začiatkom tohto roku dokonca spoločne s viacerými jazdcami KL Racing Teamu absolvoval aj rally školu Janiho Paasonena vo Fínsku. „Rally je presne to, kam by som chcel v budúcnosti smerovať. Janiho škola mi dala strašne veľa. Auto Show Slovakia Ring je síce show, ale merané úseky sa viac podobajú na rýchlostné skúšky ako na preteky do vrchu. Okrem toho moje auto je v podstate rally špeciál, voľakedy s ním jazdil aj Emil Triner ako továrenský jazdec škodovky, tak by som ho tam rád aj niekedy vrátil,“ ozrejmil dôvod štartu Tomáš Fusko.

Posledné slovo v tíme však má vždy manažér tímu a tým je Marek Lokaj: „Som rád, že sa nám podarilo takto vyskladať náš tohtoročný tím na Auto Show. Už v minulom roku sme sa tohto podujatia zúčastnili a bolo to jedno z najlepšie pripravených podujatí, preto sa aj teraz naň veľmi teším. Takmer šesťdesiat posádok na štarte, to už je počet, ktorý si takéto podujatie jednoznačne zaslúži.“

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube