Správy
RUFA Šport po poslednej tohtoročnej súťaži v Českej republike

20.11.2012 05:44 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1096

RUFA Šport po poslednej tohtoročnej súťaži v Českej republike

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že slovenský RUFA Šport Team čaká ťažký víkend. Musel sa totiž zúčastniť na dvoch podujatiach naraz. Všetko sa nakoniec podarilo.

„V sobotu sme sa zúčastnili spolu s Grzegorzom Grzybom na Slávnostnom vyhlásení majstrov Slovenska, kde sme prevzali majstrovské poháre nielen za absolútny titul majstra Slovenska v rally, na ktorý sme čakali dlhých šesť rokov, ale aj titul v triede 2. Ceremoniál odovzdávania cien sme si však užili iba chvíľu a hneď sme cestovali naspäť do Sosnovej, kde bolo plánované posledné tohtoročné podujatie v Českej republike,“
začal s rozprávaním Ľubomír Kleman, manažér RUFA Šport Teamu.

Na slovo však nebol skúpi ani jazdec RUFA Šport Teamu, Grzegorz Grzyb: „Som strašne rád, že sa nám podarilo spoločne s RUFA Šport Teamom vybojovať tento najcennejší pohár. Začali sme spolupracovať v roku 2005, v roku 2006 sa nám podarilo získať titul absolútneho majstra Slovenska. Nasledujúce roky sme však stále boli na druhom a raz na treťom mieste, čo ma dosť štvalo. V tomto roku to nakoniec opäť vyšlo, aj keď nemôžem povedať, že by to bola jedna z najľahších sezón. O titul sme museli veľmi tvrdo zabojovať. Chcel by som poďakovať RUFA Šport Teamu za to, že mi počas všetkých tých rokov verili, ale samozrejme aj partnerom, ktorí nám pri zisku titulu podporovali.“

Ako sme už spomínali, v nedeľu Grzegorz reprezentoval RUFA Šport na podujatí pod názvom Global Assistance Setkání mistrů v Sosnovej. Tu sa predstavil s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Na podujatí sa vždy na dráhe sosnovského automotodromu predstaví dvojica jazdcov, ktorí medzi sebou súťažia a víťazom je samozrejme ten, ktorí dosiahne rýchlejšieho času. V rámci prvej rozjazdy však Grzegorz zápasil s technickými problémami, keď ho zradila zlomená poloos. V druhej chcel všetko napraviť, proti nemu sa však postavil súťažiaci na vozidle špecifikácie WRC.

Priaznivci slovenského RUFA Sport Teamu, ktorí sa do Sosnovej nedostali, však nemusia smútiť. Ich obľúbený tím sa totiž predstaví aj slovenským fanúšikom v rámci podujatia Auto Show Slovakia Ring 2012, ktoré odštartuje už nadchádzajúci víkend.

www.autosportfoto.sk

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube