Správy
Melichárek odštartuje na ďalšom svetovom podujatí v Španielsku

03.11.2012 18:22 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 908

Melichárek odštartuje na ďalšom svetovom podujatí v Španielsku

Záverečné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v rally bude aj so slovenskou účasťou. Na slávnostný štart 48.RallyRACC Catalunya-Costa Daurada sa v španielskej Barcelone postaví aj dvojica bratov Melichárekovcov.

Po absolvovaní tohtoročnej Rally Monte Carlo a tiež augustovej Rally Deutschland, bude Rally de Espaňa už treťou svetovou súťažou, na ktorej sa Jaro Melichárek v tomto roku v úlohe jazdca predstaví.

„V našom pláne na tento rok sme mali Španielsko zaradené do programu aj napriek tomu, že v tom istom termíne sa mala konať záverečná domáca súťaž Rally Bratislava. Vzhľadom na novembrový termín a neistotu ktorá vládla okolo uskutočnenia tejto súťaže, ale najmä na skutočnosť, že v domácom šampionáte bolo po Košiciach o majstrovskom titule rozhodnuté, sme dali prednosť ďalšiemu podujatiu zaradenému do majstrovstiev sveta. Doterajšie súťaže, ktoré sme absolvovali nás presvedčili, že nám to nielen po jazdeckej stránke, ale aj čo sa týka organizácie a logistiky, prináša množstvo nových poznatkov a skúseností, ktoré môžeme využiť v budúcnosti,“ začal s vysvetľovaním spolujazdec a manažér tímu Erik Melichárek.

Na Melichárekovcov, ktorí opäť ako jediná slovenská posádka absolvujú podujatie zaradené do seriálu majstrovstiev sveta, ale aj ostatné prihlásené posádky v Španielsku čaká v dňoch 8. – 10.novembra 2012 celkovo osemnásť rýchlostných skúšok, v rámci ktorých najazdia vyše štyristopäť ostrých kilometrov. Celková dĺžka trate sa pritom zastavila na takmer tisíc štyristo kilometroch.

„Ako vyzerajú trate v Španielsku som doteraz videl iba na rôznych videách, či on-boardoch. Naživo ich s Erikom uvidíme až pri obhliadkach, ale verím tomu, že budú pekné. Táto súťaž je navyše výnimočná tým, že sa na nej jazdí na oboch povrchoch, prvý deň na šotoline a ďalšie dva dni na asfalte, čo bude pre nás ďalšia nová skúsenosť. Som rád, že sa opäť budeme môcť porovnať s konkurenciou, ktorá jazdí na týchto súťažiach a už sa neviem dočkať štartu. V súťažnom aute som nesedel od  rally v Košiciach, kde sme nakoniec boli nútení odstúpiť, čiže sme tam toho veľa nenajazdili. Preto som veľmi rád, že budeme mať možnosť si ešte na záver sezóny poriadne zajazdiť a nazbierať množstvo ďalších cenných skúseností. Pre španielsku súťaž sme zvolili vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX, od českého Semerád Rally Teamu. Dúfam, že sa nám bude dariť, úspešne absolvujeme všetky rýchlostné skúšky a dorazíme až na cieľovú rampu,“
doplnil Jaro Melichárek.

„Do Španielska odlietame v pondelok ráno, na utorok a stredu sú naplánované obhliadky tratí v širšom okolí centra súťaže Salou, vo štvrtok popoludní sa presunieme na slávnostný štart do Barcelony a v piatok ráno nás čaká štart samotnej súťaže. Viem, že vzhľadom na charakter súťaže to nebude vôbec jednoduché, ale budeme sa snažiť dosiahnuť pekný výsledok a potešiť našich fanúšikov. Našou prioritou však bude oboznámiť sa s novým prostredím a traťami, odjazdiť na nich čo najviac ostrých kilometrov a hlavne dôjsť do cieľa celej súťaže,“ doplnil na záver Erik Melichárek.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube