Správy
Auto Show Slovakia Ring uzavrie tohtoročnú rally sezónu

04.10.2012 08:14 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1058

Auto Show Slovakia Ring uzavrie tohtoročnú rally sezónu

Napriek faktu, že sezóna automobilového športu na Slovensku v tomto momente ešte úplne neskončila, prípravy na absolútne posledné podujatie, sú už v plnom prúde. Samozrejme, reč je o podujatí Auto Show Slovakia Ring 2012, ktoré sa uskutoční 24. novembra 2012.

Myšlienka zorganizovať akési posledné, zábavné podujatie pre automobilových šialencov, prišla ako blesk z jasného neba už pred troma rokmi. Jej základným mottom bolo spojenie automobilového športu a zábavy, ale aj akési iné, neviazané predstavenie automobilového športu širokej mase divákov. V neposlednom rade tu bola aj snaha vyhovieť jazdcom a tímom pri realizovaní myšlienky, v rámci ktorej by mali možnosť, v relatívne bezpečnom prostredí predstaviť svoju prácu zo sedadla spolujazdca svojim partnerom, či priateľom, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou kolotoča zvaného automobilový šport a povedzme si rovno, v mnohých prípadoch by bez ich účinnej pomoci niektorí jazdci ani nepretekali. Jednoducho, pomáhajú stále a veľa, ale odmeny sa im dostáva menej ako by si zaslúžili. V ich prípade totiž tá pomyselná sedačka ostáva umiestnená, v tom lepšom prípade, iba niekde v blízkosti trate a prejazdy svojho jazdca, či súťažnej posádky si „užívajú“ iba zvonka, či neskôr pri televízore, pri prehrávaní záznamu z onboard kamery umiestnenej v súťažnom vozidle.

Ako sme už úvodom spomínali, prípravy na tohtoročnú Auto Show Slovakia Ring sú už v plnom prúde a my vám budeme samozrejme počas nasledujúcich dní, či týždňov, ktoré do jeho štartu ostávajú, postupne servírovať stále nové a nové informácie. Už onedlho, to bude zverejnenie zvláštnych ustanovení, ktoré sú už takmer hotové a v podstate budú čakať iba na schválenie. Spoločne ich zverejnením bude spustený aj prihlasovací formulár pre súťažiacich. Následne budú zverejnené mapy, či videá tohtoročných rýchlostných skúšok, o ktorých vám už v tomto momente môžeme prezradiť, že budú oproti minulosti úplne nové, bude ich celkovo šesť a budú sa konať na troch samostatných úsekoch priamo v areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring. Nepredbiehajme však, všetko sa postupne a hlavne včas dozviete. V tomto momente je podstatné zapísať si do kalendáru dátum konania tohtoročného Auto Show Slovakia Ring, ktorým je 24. november 2012.

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube