Správy
Víťazný návrat Jána Daniša na pretekársku trať

23.09.2012 09:30 | PAO | Miroslav Majláth | Otvorení: 1421

Víťazný návrat Jána Daniša na pretekársku trať

Po tom, čo sa Bratislavčan Ján Daniš neukázal na štarte akýchkoľvek pretekov už viac ako tri mesiace, sa v rámci podujatia Masaryk Racing Days predstavil v rámci päťdesiat minútových pretekov seriálu European R-Cup a svoj výkon zavŕšil víťazstvom.

Spoločnosť na trati okruhu v Brne, pri tomto víťaznom návrate na pretekársky okruh,  mu robilo vozidlo Radical SR3 1500, ale aj druhý jazdec v tíme, ktorým bol Angličan Alex Brundle. Už v kvalifikácii dokázala táto slovensko-anglická dvojica, že s nimi musí konkurencia na trati bezpodmienečne počítať, keď ako jediní z celého štartového pola zajazdili čas tesne pod dve minúty, za čo im samozrejme patrilo aj vedúce miesto na štartovom rošte sobotňajších pretekov. Toto umiestnenie v pretekoch využili naplno, pričom preteky bezkonkurenčne, s takmer jeden a pol minútovým náskokom vyhrali. „Už v minuloročnej sezóne, keď som si mal možnosť vyskúšať vozidlo Radical som povedal, že by som si to s ním chcel niekedy v budúcnosti v rámci nejakých pretekov opäť vyskúšať. Tá príležitosť prišla práve teraz. S Alexom sa mi perfektne spolupracovalo, hneď sme si navzájom sadli a výsledkom bolo naše spoločné víťazstvo. Lepší návrat na okruhovú trať som si po letných prázdninách nevedel ani predstaviť. Bolo to super a som veľmi spokojný,“ vyjadril svoje pocity Ján Daniš po víťazných pretekoch.

Seriál European R-Cup pokračuje v rámci víkendu Masaryk Racing Days v nedeľu druhými pretekmi. Č sa Jankovi s Alexom v nich bude rovnako dobre dariť sa dozvieme v popoludňajších hodinách.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube