Správy
Horák s Kozmonom spokojní s Rally Košice

14.09.2012 12:46 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 968

Horák s Kozmonom spokojní s Rally Košice

Prešovčania Robert Horák a Ľuboš Kozmon sa v tohtoročnej sezóne pravidelne zúčastňujú slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstvá Slovenska a tak nemohli chýbať ani na štarte 38. Rally Košice.

„Rally Lubeník a Rajd Rzeszowski sme vynechali. Stalo sa tak z dôvodu našej pracovnej zaneprázdnenosti, ale nevadí, teraz sme tu v Košiciach a súťaž si chceme jednoznačne užiť. Našim cieľom je dôjsť po oba dva dni do cieľa,“
vysvetľoval pred štartom Rally Košice Robert Horák.

Súťaž sa pre prešovskú dvojicu začala v podstate až druhou rýchlostnou skúškou, keď na štarte prvej ich organizátor z dôvodu niekoľkých havárií na prvom teste otočil a poslal náhradnou trasou na štart druhého meraného úseku. Tu Robo s Ľubošom zajazdili desiaty čas v triede 3, kam boli zaradení podľa ich vozidla Mitsubishi Lancer EVO IX, pochádzajúce z dielní Jirku Volfa. V ďalšom teste to už bolo ôsme miesto a v nasledujúcom dokonca šieste. Po tomto zlepšení prišiel v nasledujúcom teste malý pokles keď posádka HK Tuning Teamu dojazdila opäť na ôsmom mieste v triede. Všetko si vynahradila v ďalšom meranom úseku šiestym miestom. V poslednej rýchlostnej skúške prvej etapy Rally Košice však prišlo odstúpenie zo súťaže. „Museli sme odstúpiť, keďže sme už nemali kolesá. Druhá sekcia prvej etapy bola strašne dlhá a my sme dostali dva defekty, keď prišiel tretí už sa nedalo nič robiť iba odstúpiť, keďže tretiu rezervu so sebou nemôžeme viezť. Škoda toho, išlo sa nám veľmi dobre. Čo už, aj zajtra pokračuje súťaž, tak sa musíme lepšie snažiť,“ vysvetlil dôvod odstúpenia Robo Horák.

Do druhej etapy Rally Košice nastúpili Robo Horák s Ľubošom Kozmonom v rámci systému Super Rally a v prvom teste dosiahli rovnako ako v prvom súťažnom dni až na desiate miesto v triede. Druhý test museli opäť kvôli havárii absolvovať náhradnou trasou, čiže bez boja. V treťom teste ich snaženie vyvrcholilo piatym miestom. V tom momente však bola po jemnom daždi cesta ako sklo, čo posádke podľa Robových slov nie celkom vyhovovalo: „Išli sme iba dve rýchlostky, ale pravdu povediac by som bol radšej, ak by cesty obschli a už nepršalo. Strašne to šmýka.“ 

Posledná sekcia súťaže sa už išla na suchom povrchu, čo Robovi vyhovovalo a bolo vidno aj na časoch. Zatiaľ čo prvý test záverečnej sekcie dojazdil na siedmej priečke v triede, tie nasledujúce dva už boli podstatne rýchlejšie a v cieli Robovi s Ľubošom patrilo štvrté miesto. Výsledok v rámci druhej etapy Rally Košice nedal na seba čakať a posádka HK Tuning Teamu odchádzala domov s bodmi za piate miesto v triede 3. „Včera nám to nevyšlo, minuli sme si gumy, ale dnes to bolo super. Opäť sme sa o kus zrýchlili, dostali sme zase väčšiu istotu v auto, ale hlavne samých seba. Dá sa povedať, že cieľ sa nám podarilo splniť, teda až na to odstúpenie v poslednom teste prvého súťažného dňa. Páčilo sa nám to,“ ukončil debatu Robo Horák.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube