Správy
KL s druhou najrýchlejšou slovenskou posádkou, ale aj veľkou smolou

12.09.2012 16:44 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 806

KL s druhou najrýchlejšou slovenskou posádkou, ale aj veľkou smolou

Žilinský KL Racing Team pred štartom Rally Košice 2012 deklaroval, že má záujem nazbierať v Košiciach čo možno najviac bodov v rámci tohto sezónneho hodnotenia. Tento zámer KL Racing Teamu vyšiel a navyše sa jeho posádka stala druhou čisto slovenskou posádkou v cieli. Nie všetko sa však podarilo úplne.

Nielen pre posádky KL Racing Teamu odštartovala tohtoročná Rally Košice v podstate až druhou rýchlostnou skúškou, keď ich na štarte prvej organizátor z dôvodu havárie niekoľkých vozidiel pred nimi otočil a poslal obchádzkovou trasou rovno na druhý test. V ňom, ale aj nasledujúcom zajazdila rýchlejší čas spomedzi posádok KL Racing Teamu dvojica Tomáš Kukučka – Marek Podobník na Mitsubishi Lancer EVO IX. V druhej sekcii, ktorá v sebe zahŕňala štvoricu meraných úsekov sa opakoval rovnaký scenár. „Som veľmi rád, že sa nás spolu s Marekom podarilo vyvarovať defektom, ale aj technickým problémom. Teraz nám síce začal hučať diferenciál, tak neviem či to mechanici v štyridsaťpäť minútovom servise budú meniť, alebo čo s tým spravia, ale celkovo to bol veľmi dobrý deň. S výsledkami som spokojný a už teraz sa teším na zajtra,“ opísal prvý súťažný deň Tomáš Kukučka.

S oveľa vážnejšou tvárou, ktorej výraz neveštil nič dobré do záverečného servisu prvej etapy Rally Košice 2012 dojazdil Vlastimil Majerčák, ktorého v Mitsubishi Lancer EVO IX stabilne naviguje Marcel Kollárik. „Už po obhliadkach tratí som hovoril, že na tejto rally budú rozhodovať defekty, samozrejme sme sa im dnes nevyhli ani my, pre istotu hneď dva krát. Navyše nám začiatkom druhej sekcie niečo stalo so zvodmi a teraz už aj turbo prestáva fúkať, takže sme išli posledné rýchlostky naozaj iba na údržbu. Dúfam, že to mechanici teraz v servise dajú do poriadku. Ešte že máme zajtra právo na reparát,“ vysvetlil dôvod zachmúreného výrazu tváre Vlasto Majerčák. Aj v úvodnej rýchlostnej skúške druhej etapy Rally Košice predviedli posádky KL Racing Teamu rovnaký scenár ako v predchádzajúcom súťažnom dni. Pri pohľade na dosiahnuté časy bol vpredu Tomáš s Marekom, za nimi so stratou pár sekúnd Vlasto s Marcelom. Druhý test bol zase veľmi podobný prvému z minulého dňa, keď bol prerušený po ťažkej havárii Tomáša Ondreja, ktorého Srnka motorsport pripravuje aj vozidlá KL Racing Teamu, pričom posádky ktoré mali štartovať za Srnkom boli presunuté na ďalší test po náhradnej trase. A práve nadchádzajúca rýchlostná skúška Gejzír, známejšia pod názvom Herľany sa stala osudnou pre Vlasta Majerčáka s Marcelom Kollárikom, ktorých práve tu odmietol poslúchať Mitsubishi Lancer EVO IX. „V jednom vracáku smerom dolu do Herľan sme trafili nejaký kameň. Následkom toho sa nám zlomilo zadné rameno a už sa s tým nedalo pokračovať ďalej. Škoda, myslel som si, že sme si už včera všetku smolu vybrali, ale asi to tak nebolo. Rally pre nás skončila kvôli takejto banalite,“ ozrejmil v servisnej zóne Vlasto Majerčák.

Druhá posádka KL Racing Teamu medzitým pokračovala ďalej v súťaži, pričom  sa Tomášovi s Marekom dokonca podarilo tri rýchlostné skúšky pred cieľom posunúť na dvadsiatu priečku v absolútnom poradí Rally Košice 2012, ale aj na štvrté miesto v triede 3. Navyše sa do histórie zapísali aj ako druhá čisto slovenská posádka v cieli Rally Košice. „Sme síce v cieli, ale osobne som ani neveril, že prídeme až sem. V aute nám niečo strašne búcha, je také ako keby nám niekto celú cestu zospodu búchal kladivom do podlahy. Posledné tri rýchlostky sme išli veľmi opatrne a snažili sme sa ísť čo možno najčistejšie a netrhať autom a neisť ani veľmi na brzdy, vtedy to totiž búchalo najviac. Našťastie sme tu, sme šťastný že sme došli, aj nejaké to umiestnenie sa nám podarilo, čiže všetko je super,“ opísal problémy s ktorými na trati bojovali Tomáš Kukučka.

Spokojný, aj keď iba na polovicu bol aj manažér KL Racing Teamu, Marek Lokaj: „Som spokojný, autá sú celé, ďalšie body doma, ale trochu ma štve tá Vlastova a Marcelova stále nekončiaca smola, ktorá akosi nie a nie odísť. Na druhej strane Tomáš s Marekom asi žijú pod šťastnou hviezdou. Auto napoly rozpadnuté, ledva idúce, ale im sa napriek tomu podarí dojazdiť až do cieľa. Nechcem tým povedať, že by som bol s niečím nespokojný, to v žiadnom prípade, som naozaj rád, že sa takmer všetko vydarilo, chalani sú celý a zdraví, to je najpodstatnejšie. Rád by som im poďakoval, samozrejme aj celému tímu, mechanikom a tímu Srnka motorsport, ktorý nám pripravuje obe autá. Samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým partnerom, bez ktorých pomoci by sme tento šport robiť nemohli.“

Posádky KL Racing Teamu by sme mali mať možnosť v tomto roku ešte sledovať v rámci podujatí konajúcich sa na Slovensku, prípadne v Čechách.

Miroslav Majláth

| viac


Partneri

KL Racing

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube