Správy
Jedno zlato, dve striebra a jeden bronz pre L Racing Team z Ostrej Lúky

04.09.2012 07:42 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 686

Jedno zlato, dve striebra a jeden bronz pre L Racing Team z Ostrej Lúky

Predposledný pretekársky víkend seriálu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu prežil slovenský L Racing Team na pretekoch pri Zvolene, na Ostrej Lúke. Domov si odviezol jeden zlatý a dva strieborné poháre.

V sobotných pretekoch, ktoré boli v poradí už jedenáste v tohtoročnej sezóne v triede E1 do dvoch litrov jednoznačne exceloval nový prírastok L Racing Teamu, Poliak Roman Baran na vozidle Renault Clio. Tento jeho výkon znamenal nielen víťazstvo v triede, ale aj potrebný prísun bodov v rámci bojov o slovenský titul v triede E1 do dvoch litrov. „V prvom rade som rád, že môžem reprezentovať L Racing Team. S Jankom, ale aj Petrom Liptákom je super spolupráca, za čo im ďakujem. V rámci dnešných pretekov to bolo dobré, splnil som plán a ak sa mi zajtra opäť podarí vyhrať, budem mať aj v predstihu titul v triede vo vrecku,“ povedal po sobotných pretekoch Roman Baran. V nedeľu sa však na Romana nalepila smola, keď z jeho Renaultu Clio už počas prvej súťažnej jazdy začal vytekať olej a Roman aj so svojim vozidlom absolvoval spiatočnú jazdu do depa na odťahovom vozidle. „Neviem čo sa deje, či je to z prevodovky, z motora, alebo iba z poloosi. Začalo mi to tiecť približne v polovici trate a tak som to radšej odstavil aby som zbytočne nezašpinil trať. Nevadí, ešte sú pred nami dvoje preteky v ktorých skúsim všetko dohnať,“ vysvetlil dôvod odstúpenia Roman Baran.

V oboch dvoch pretekárskych dňoch si dvojicu strieborných pohárov domov, do Krásnohorského Podhradia odviezol Ján Lipták, jazdec a zároveň majiteľ a manažér L Racing Teamu. Ten po oba dva dni v spolupráci s Mitsubishi Lancer EVO IX vybojoval nielen druhé miesto v skupine N, ale aj triede N nad dva litre. „V sobotu nás dosť potrápilo počasie, trochu sme laborovali s pneumatikami, nevedeli sme čo obuť, chvíľu pršalo, potom zase bolo slnko. Našťastie sa nám podarilo vždy trafiť do správnych pneumatík a tak sa mi podarilo celkom slušne zajazdiť, aj keď som trochu v druhej jazde poľavil. Nedeľa bola fajn, hlavne nám išlo o tréning pred Rally Košice. Kopec je dobrý na nácvik čistej stopy. Som spokojný,“ zhodnotil dva pretekárske dni Ján Lipták.

Tretím jazdcom L Racing Teamu na Ostrej Lúke bol Peter Lipták, jazdiaci na vozidle Mitsubishi Lancer EVO VIII. Tomu sa v sobotu nedarilo celkom tak, ako by si predstavoval a dojazdil v skupine A, ale aj triede A nad dva litre až na piatom mieste. „Dosť sa s nami pohralo počasie, ale nevadí, beriem to tak ako to je,“ povedal po sobote Peter Lipták. V nedeľu to však už bolo o poznanie lepšie a Petrovi Liptákovi patrilo v cieli tretie miesto v skupine A, aj triede A nad dva litre. „Dnes to už bolo o poznanie lepšie. Síce som sa ráno nejako nevedel prebudiť, ale potom som sa dostal do tempa a je to dobré,“ ukončil rozprávanie Peter Lipták.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube