Správy
Koči – Zámečník skúsili svet na nemecnkých tratiach

27.08.2012 09:58 | Rally | Anka Podlesná | Otvorení: 1115

Koči – Zámečník skúsili svet na nemecnkých tratiach

ADAC Rallye Deutschland 2012 sa v spomienkach juniorskej posádky tímu Styllex motorsport Koči - Zámečník bude spájať s mnohými novými skúsenosťami. Na vozidle Ford Fiesta R2 sa jednorazovo zapojili do WRC Academy,keďže ich doterajšie auto nebolo možné pripraviť načas na podujatie v Nemecku.

Copy of DSC_5826.jpg

Charakter nemeckých tratí v kombinácii s novým vozidlom im priniesol cenné skúsenosti,aj keď sa posádke nepodarilo odjazdiť toľko kilometrov, ako mali v pláne. „V prvý deň sme odstúpili hneď pred koncom prvej rýchlostnej skúšky, keďže sa nám prehriali brzdy, pred pravotočivou zákrutou sme nedobrzdili a trafili obrubník. Ohla sa nám zadná náprava, rýchlostku sme síce došli, ale zo súťažného dňa sme museli odstúpiť. Druhý deň nám hneďráno po štarte do prvej vložky odišla elektrika. Motor nebolo možné vytočiť do otáčok, takže sme prvé tri sobotňajšie RS išli pomaly. V servise to opravili a popoludní sme už chceli ísť tempo, aké sme si pôvodne predstavovali. Bohužiaľ, zle sme obuli pneumatiky, čo bolo vidno aj na časoch. Je to však moje tretie WRC podujatie a opäť nás to posunulo ďalej,“ povedaljazdec Martin (19).

Copy of DSC_1958.JPG

Spolujazdec Lukáš (24) zhodnotil podujatie podobne ako Martin. „Cieľom bolo nabrať skúsenosti, čo si myslím, že sa podarilo až na ten piatok, ale aj to bola skúsenosť. Aspoň vieme, ako sa na nemeckým tratiach má jazdiť a akým štýlom svet prebieha.“


Farby Styllex motorsport diváci najbližšie uvidia na Barum Czech Rally Zlín 2012(31. 8. – 2. 9.). Juniorská posádka Martin Koči – Lukáš Zámečník sa podujatia zúčastnína Mitsubishi Lancer EVO9. Jozef Béreš ml. s Petrom Starým v rámci V. Star Rally Historic predvedú legendárne Audi Quattro S1 – najsilnejšie auto skupiny B.

Anka Podlesná

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube