Správy
 Odhodlanie Fína Latvalu na pódiové umiestnenie

21.08.2012 16:48 | Rally | Juraj Mička | Otvorení: 1490

Odhodlanie Fína Latvalu na pódiové umiestnenie

Fínsky jazdec Jari-Matti Latvala z tímu Ford Word Rally Team pred štartom nemeckej rally vyjadril svoje pevné odhodlanie na získanie pódiového umiestnenia. V poradí už deviaty pretek série začína tento štvrtok a na nemeckom povrchu pokračuje až do nedele.

finsko_latvala_1.JPG

Hviezda týmu a tímový kolega Pettra Solberga bude v Nemecku tvrdo súperiť najmä s víťazom domácej (fínskej) rally začiatkom tohto mesiaca, Sebastienom Loebom. Jazdec tímu Citroen prišiel do cieľa o 35 sekúnd skôr pred Fínom a zaistil si tak už šieste víťazstvo. Aktuálne výsledky Fína Latvalu, ktorý ma na konte iba víťazstvo vo Švédskej rally, stráca na vedúceho Loeba takmer 100 bodov, zatiaľ radia jazdca až na piate miesto. No i napriek tomu mu nechýba bojovný duch.

finsko_solberg1.JPG

Dôkazom je Latvalove tvrdenie o nastávajúcej rally, o ktorej sa vyjadril ako o „najťažšej rally na asfaltovom povrchu.“ Latval verí, že aj s veľmi silným, súperom – Citroenom – sa mu na jeho Fieste RS WRC poradí zajazdiť výborný čas.

finsko_latvala_2.JPG

„Verím si, že moje vozidlo bude na asfalte rýchle a reálne môžem skončiť v prvej trojke. S tímom máme za sebou dôkladné testovanie a aj keď ešte musíme zapracovať na štrkovom povrchu, nemyslím si že by nás mohol Citroen na asfalte ohroziť. Taktiež si myslím, že máme šancu uspieť v Nemecku aj bez ohľadu na osem víťazstiev Loeba na jeho domácej trati,“  povedal Latvala.

finsko_latvala_profil.JPG

Latvala spolu s tímovým kolegom Solbergom len nedávno ukončil prípravy na nemeckú rally. Dvojdenný test a najazdených vyše 1000 kilometrov by malo výrazne zlepšiť výsledky jazdcov tímu Ford a uľahčiť tak tipovanie celkového víťaza rally.

Zdroj: wrc.com

Juraj Mička

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube