Správy
Po Hutoch odchádzal L Racing domov s poriadnou kopou pohárov

21.08.2012 10:00 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 812

Po Hutoch odchádzal L Racing domov s poriadnou kopou pohárov

Počas uplynulého víkendu premiérovo odštartovali v rámci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu preteky pod názvom Liptov – Huty. Poriadnu kopu pohárov za výborné umiestnenie si domov odviezol aj L Racing Team.

Na štart tohto premiérového podujatia situovaného v prekrásnom prostredí medzi Liptovom a Oravou sa L Racing Team postavil s trojicou jazdcov, v troch samostatných triedach.

„Veľmi ma táto trať, samozrejme v dobrom prekvapila. Vôbec som netušil, že v týchto končinách sa podarí niekedy zorganizovať podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. Príroda , ale aj samotná trať e tu naozaj veľmi pekná. Samotný kopec je zmeskou rýchlych pasáží a poriadne technických úsekov. Pôvodne som mal štartovať so Subaru, ale keďže sme ho nestihli poriadne doladiť, opäť som volil Mitsubishi Lancer EVO IX od Istvána Pethó. Je pravda, že ma moje časy až tak nenadchli, ale z auta už neviem viac dostať,“
opísal trať, ale aj svoj výkon manažér a zároveň aj jazdec tímu Ján Lipták. Napriek Jankovmu sebakritickému pohľadu mu v cieli patrilo dva krát druhé miesto v skupine N, ale aj v triede N nad dva litre.

S dvoma tretími miestami, ale aj samozrejme pohármi za umiestnenie v skupine A a triede A nad dva litre domov odchádzal aj mladší Lipták, čiže Peter, ktorý sa už tradične predstavil so svojim Mitsubihi Lancer EVO VIII. „Dobre bolo. Trať, aj prostredie je fakt unikátne. Je pravda, že väčšina zákrut je tu  klopených do vonka, čo nie je úplne ideálne a pravdu povediac ma stále niektorá z nich aj poriadne prekvapila, keďže napriek tomu, že sa to v nájazde nezdá, niektoré sú poriadne klamlivé a dobre uťahujú, ale to je iba vecou tréningu. Počas oboch dní sme sa poriadne medzi sebou naťahovali s Janom Miloňom, ale vždy ma v súčte časov s jeho WRC-čkom dostal. Moje auto už ide podstatne lepšie ako v úvode sezóny, napriek tomu podvozkovo na WRC-čko nemá. Inak som veľmi spokojný.“

Tím L Racing z Krásnohorského Podhradia takmer na všetkých podujatiach býva jedným z najpočetnejších a inak tomu nebolo ani v tomto prípade, keď za tím štartoval aj Poliak Roman Baran na vozidle Renault Clio zaradenom v triede E1 do dvoch litrov. Romanovi sa rovnako ako predchádzajúcej dvojici darilo, pričom s sobotu si domov odviezol víťazstvo v triede, v nedeľu to však bola po veľmi napínavom súboji strieborná priečka.

L Racing Team budeme mať možnosť najbližšie sledovať už v prvých septembrových dňoch na pretekoch na Ostrej Lúke pri Zvolene.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube