Správy
PAV Huty – nové preteky v podaní L Racing Teamu

16.08.2012 11:06 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 1695

PAV Huty – nové preteky v podaní L Racing Teamu

V rámci podujatí slovenského šampionátu pretekov automobilov do vrchu už niekoľko rokov nepribudlo žiadne nové podujatie. Teraz je to však inak a už počas nadchádzajúceho víkendu odštartuje podujatie pod názvom PAV Huty a L Racing Team pri tom samozrejme taktiež nebude chýbať.

Pri skladaní tohtoročného kalendáru Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu sa medzi navrhovanými podujatiami zjavilo nové podujatie – PAV Huty. Neskôr už v prvotne schválenom kalendári Slovenskej asociácie motoristického športu nefigurovalo, teraz sa však opäť objavilo na scéne.

Nové podujatie vždy priláka poriadnu kopu zvedavých pretekárov a ich tímov. Bodaj by aj nie, veď každý si chce odskúšať ako chutí nová trať, ale aj ako zvládol organizátor nové podujatie. Ako sme už v úvode písali, pri tomto debute nebude chýbať ani L Racing Team s dvojicou jazdcov.

„Nové preteky, konajúce sa priamo u nás doma, na Slovensku, sme v rámci slovenského vrchárskeho seriálu už nezažili dosť dlho a tak je jasné, že ich chceme zažiť na vlastnej koži. Som veľmi zvedavý na trať, ale aj organizáciu. Samozrejme, že chcem pozbierať aj ďalšie body v rámci celoročného hodnotenia, či už v absolútnom hodnotení, či skupine a triede,“
vysvetľuje Peter Lipták, ktorý sa na štart postaví s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO VIII, pričom Peter bude bojovať hlavne o body v skupine A.

Z trochu iného dôvodu na preteky smeruje jeho otec a zároveň manažér L Racing Team, Janko Lipták: „Ja idem hlavne už konečne odskúšať Subaru, ktoré sa nám už podarilo konečne zložiť. Samozrejme aj mňa zaujíma aký bude nový kopec, ktorý by mal byť už od budúcej sezóny zaradený od začiatku do kalendáru PAV.“

Trať pretekov Vyšné Matiašovce – Huty má dĺžku 3730 metrov a prevýšenie 215 metrov. Preteky sú zaradené do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu ako dvoj pretek, pričom počas soboty aj nedele sú naplánované dve tréningové a dve súťažné jazdy. Víťaza sa dozvieme počas oboch súťažných dní vždy po štvrť na šesť popoludní.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube