Správy
Špičkový výkon posádky CMM Media Sport na Rajde Rzeszowskom

14.08.2012 10:31 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 957

Špičkový výkon posádky CMM Media Sport na Rajde Rzeszowskom

Najlepší výsledok zo všetkých čisto slovenských posádok sa v rámci štvrtého podujatia tohtoročného seriálu DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstvá Slovenska podarilo dosiahnuť Tomášovi Ondrejovi s Adamom Gömörim na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX, ktorí reprezentujú Košický CMM Media Sport Team.

Na štart podujatia 21. Rajd Rzeszowski postavil CMM Media Sport dvojicu posádok. V rámci dvoj dňovej súťaže mali možnosť obe nazbierať dvojnásobný počet bodov do hodnotenia tohtoročných majstrovstiev. Zatiaľ čo posádka Marek Žeňuch – Vojtech Bačinský videli iba cieľ prvého dňa súťaže, v druhom ich Nissan Sunny odmietol poslušnosť a zo súťaže museli predčasne odstúpiť.

Úplne iný výkon však podala počas celej súťaže Rožňavská posádka v zložení Tomáš „Srnka“ Ondrej - Adam Gömöri a ich Mitsubishi Lancer EVO IX. „Mám veľmi blízko k tomu, aby som získal titul v triede 3 a určite by som si túto pozíciu chcel aj tu v Rzeszowe poriadne poistiť. Budem sa snažiť ísť rýchle a bez nejakých zbytočných chýb,“ vysvetľoval ešte pred štartom súťaže Tomáš Ondrej.

Po sľubných časoch, ktoré Tomáš s Adamom dosahovali v priebehu prvého dňa súťaže, im po siedmych rýchlostných skúškach patrila šiesta priečka absolútneho poradia, ale aj druhé miesto v triede 3, kam je zaradené podľa predpisov ich vozidlo. „S vývojom situácie v rámci prvého dňa súťaže som veľmi spokojný. Nechceli sme veľmi riskovať, prišli sme do Rzeszowa po body a tomu sme trochu podriadili aj našu jazdu. Domáci sú totiž na ich rýchlostných skúškach nesmierne rýchly. My sme však neboli až tak vzadu, že by sme sa mali za to hanbiť, čomu zodpovedá aj šieste miesto absolútneho poradia. Som spokojný,“  povedal po dojazde do cieľa prvého súťažného dňa Tomáš „Srnka“ Ondrej.

V úvode druhého súťažného dňa na všetkých súťažiacich čakala zamračená obloha a ranný dážď. Ten dával tušiť, že rýchly bude iba ten, komu sa podarí správne trafiť obutie súťažného vozidla. Tomáš však podľa jeho vyjadrenia neriešil obutie, ale pokojnú jazdu na istotu: „Ako som hovoril včera, nám ide hlavne o body v triede 3. Náš najbližší súper Chuchala je na tunajších tratiach veľmi rýchly, držíme sa v klude a čakáme iba na to, či bude chcieť bojovať v absolútnom poradí a či náhodou nevyrobí pri tom nejakú chybu. Nechceme zbytočne riskovať a vyrobiť nejakú blbosť.“

Po šestici rýchlostných skúšok druhého súťažného dňa však Tomášovi s Adamom napriek ich jasne vyprofilovanej taktike patrilo v cieli celej súťaže šieste miesto absolútneho poradia, ale zároveň aj druhé miesto v triede 3 a navyše aj akýsi pomyselný trón medzi slovenskými posádkami, keďže sa zo všetkých prítomných Slovákov umiestnili najvyššie. „Pravdu povediac, pred súťažou som si nemyslel, že skončíme takto vysoko, na šiestom mieste absolútneho poradia. Bolo to hlavne preto, že sme sem išli s ambíciami zabojovať hlavne o body v triede a nejaké absolútne poradie ma netrápilo, aj keď v prvej desiatke som skončiť chcel. Bola to veľmi dlhá a hlavne náročná súťaž. Som  spokojný,“ vyjadril svoje pocity po dojazde do cieľa Rajdu Rzeszowsieho Tomáš „Srnka“ Ondrej.

Spokojný bol aj manažér CMM Media Sport Teamu Martin Markovič: „Ďakujem chalanom za perfektne odvedenú robotu. Išli presne podľa toho ako sme sa pred súťažou dohodli, zbytočne neriskovali a výsledok sa dostavil. Samzrejme vďaka patrí aj mechanikom za perfektne odvedenú prácu, ale aj celému tímu, v ktorom žijeme ako jedna veľká rodina. Som veľmi spokojný. Chalani ďakujem.“

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube