Správy
RUFA Šport po Poľsku v ráznom útoku na titul

14.08.2012 10:23 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 958

RUFA Šport po Poľsku v ráznom útoku na titul

Slovenský RUFA Šport Team cestoval na štvrté podujatie slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012, do poľského Rzeszowa s jasným cieľom. Zajazdiť čo možno najlepší výsledok, nazbierať v rámci dvojdňovej súťaže kopu bodov a posunúť sa na vedúcu priečku priebežného hodnotenia tohtoročného šampionátu.

„Tunajšie rýchlostné skúšky poznám veľmi dobre, som tu predsa doma. Je síce pravda, že už nejaký čas nebývam v Rzeszowe, ale vyrastal som tu, Rzeszow je mojim druhým domovom a preto tunajšie rýchlostné skúšky beriem ako svoje, domáce. Všetci ale máme podmienky rovnaké, ideme tu s podporou Peugeot Polska a autom od Tagai Racing Technology. Myslím si však, že aj počasie bude nevyspytateľné a v prípade dažďa bude záležať na tom, aké kto zvolí obutie. Konkurencia je veľmi, veľmi silná, dúfam len, že sa nám podarí dobre zvládnuť celú súťaž a dôjdeme až do cieľa,“ povedal pred štartom 21. Rajdu Rzeszowski Grzegorz Grzyb.

Už v prvom meranom úseku, ktorým bol vo štvrtok večer mestský okruh patrila v cieli Grzegorzovi Grzybovi s Danielom Siatkowskim a ich Peugeotu 207 S2000 druhá priečka. Rovnako tomu bolo aj v prvej rýchlostnej skúške štvrtkovej etapy súťaže. V ďalšom teste si síce Grzegorz pripísal na svoje konto až tretie miesto, následná rýchlostná skúška sa však už stala jeho korisťou. Za tento výkon mu v celkovom hodnotení patrilo druhé miesto. V druhej sekcii prvého súťažného dňa pridali Grzegorz s Danielom dve druhé miesta a jedno víťazstvo, za čo im v cieli prvého súťažného dňa zaslúžene patrila druhá priečka s iba tesnou stratou vo forme necelých osem a pol sekundy na vedúcu posádku. „Sme spokojní, získali sme dvadsaťpäť bodov do priebežného hodnotenia seriálu, čo z nás už v tomto momente robí lídrov slovenského šampionátu. Je pravda, že sme chceli poraziť Kajetanowicza, ale je pred nami ešte jeden deň súťaže, uvidíme či sa nám to podarí zajtra,“ vyjadril prvé pocity po dojazde do cieľa prvého dňa súťaže Grzegorz Grzyb.

V sobotu ráno sa Rzeszow a jeho okolie prebudil do dažďa. Všetkým zúčastneným bolo v tom momente jasné, že začína pneumatiková ruleta o ktorej hovoril už v úvode aj Grzegorz Grzyb. Posádka slovenského RUFA Šport Teamu volila mokré pneumatiky, čo sa nakoniec ukázalo ako nie celkom správna voľba. V cieli troch rýchlostných skúšok sobotnej prvej sekcie im patrilo síce druhé miesto absolútneho poradia, strata na vedúcu posádku, ktorá volila pneumatiky typu slick však narástla na vyše dvadsaťdva a pol sekundy. „Vôbec sme sa netrafili do voľby pneumatík. Ráno pred štartom pršalo a ja som volil mokré gumy. Na prvom teste to ešte bolo ako tak, ale na ďalších dvoch už bol asfalt úplne suchý a tak sme nabrali stratu. Rovnakú voľbu urobilo aj viac jazdcov, iba Kajto volil dobre a podarilo sa mu od nás trochu odpútať. Ešte však nie je koniec a uvidíme, čo sa bude dať urobiť,“ vysvetľoval Grzegorz Grzyb.

V poslednej sekcii celej súťaže rovnako ako v tej predchádzajúcej hrala opäť prím správna voľba pneumatík. Na jednej rýchlostnej skúške pršalo, na inej bolo zasa sucho. Grzegorzovi s Danielom sa podarilo v prvej, z trojice rýchlostných skúšok dojazdiť na druhej priečke, v druhom teste boli opäť najrýchlejší zo všetkých, na poslednom to však bolo až štvrté miesto. Napriek tomu toto umiestnenie stačilo na druhé miesto v celkovom hodnotení 21. Rajdu Rzeszowski a navyše Grzegorzovi pribudlo na konto ďalších dvadsaťpäť bodov v rámci hodnotenia seriálu DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstvá Slovenska. „Som spokojný. Dnešok bol o pneumatikách, naša voľba však nebola úplne najideálnejšia. Po prvej sekcii sme už išli na istotu. Chceli sme udržať druhé miesto pred konkurenciou ktorá bola za nami a tým pádom získať čo možno najväčší počet bodov, ktorý by nás posunul do vedenia v rámci priebežného hodnotenia šampionátu. Toto sa nám podarilo, čím sme sa priblížili veľmi blízko k zisku absolútneho majstra Slovenska,“ uzavrel Grzegorz Grzyb rozprávanie.

Miroslav Majláth

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube