Správy
L Racing opäť pod tatranskými končiarmi

27.07.2012 12:14 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1070

L Racing opäť pod tatranskými končiarmi

Ešte ani poriadne nevychladli súťažné motory po Majstrovstvách Európy pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci 2012 a už sa tím z Krásnohorského Podhradia presunul do jednej z najkrajších častí nášho Slovenska, do Tatier.

Tu sa partia organizátorov rozhodla opäť po takmer štvorročnej prestávke oživiť jednu z našich najstarších, ale aj najslávnejších súťaží – Rally Tatry. V tomto roku sa ešte všetko deje v menšom, pričom je tunajšia súťaž zaradená v rámci kalendáru SAMŠ iba do Slovenského Rally Poháru a pre súťažiacich z veľkého majstráku ako voľnú súťaž. Napriek tomu na jej štarte nebudú chýbať ani niektoré posádky zúčastňujúce sa seriálu DMACK Tyres Rally 2012 - Majstrovtiev Slovenska v rally.

Jednou z nich je aj dvojica Jánov, Lipták so Slovákom reprezentujúci L Racing Team. Jankovia sa spoločne rovnako ako na poslednej súťaži v Lubeníku predstavia s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. „V tohtoročnej sezóne sme sa prvýkrát zviezli až v Lubeníku a preto využívame každú možnosť. Opäť to však bude bez nášho Subaru, ktoré stále nie je hotové. Musím však priznať, že jazda na Mitsubishi sa mi v poslednej dobe nejako zapáčila a vážne začínam premýšľať o zmene značky. Tu na Rally Tatry nám absolútne nejde o žiaden výsledok, ide iba o to aby sme sa trochu povozili a postupne dostali do tempa,“ vysvetlil dôvod štartu na Rally Tatry Ján Lipták.

Druhou posádkou reprezentujúcou L Racing Team na Rally Tatry bude dvojica Richard Gembický – Peter Bednár súťažiaci na vozidle Mitsubishi Colt v triede P2. Táto dvojica však už na rozdiel od prvej nemôže povedať, že sa ide do Tatier iba voziť, ju tu čaká úplne regulárna súťaž, v ktorej budú chalani bojovať o body v rámci Slovenského Rally Poháru.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube