Správy
CMM Media Sport aj na Dobšinskom kopci na výbornú

25.07.2012 11:35 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 1209

CMM Media Sport aj na Dobšinskom kopci na výbornú

Pred štartom tohtoročného vrchárskeho TOP podujatia na Slovensku sme hovorili o tom, že CMM Media Sport Team bude spoločne so Srnka motorsport jedným z najväčších tímov na Dobšinskom kopci 2012.


„Srnka motorsport tu má celkovo päť vozidiel Mitsubishi a jedno Porsche Tomáša Kukučku o ktoré sa rovnako náš tím mechanikov stará,“ začal s rozprávaním Tomáš Ondrej. „V rámci Dobšinského kopca sme v podstate komplet vyprázdnili tímové dielne, doma ostalo už iba úplne nanovo vyskladané auto Vlasta Majerčáka, ktoré ešte nemáme technicky prevzaté.“


Napriek tomu, že na kopec Srnka doviezol šesticu vozidiel, na štart sa CMM Media Sport postavil so stabilnou dvojicou jazdcov. V prvom rade to bol už spomínaný Tomáš „Srnka“ Ondrej s Mitsubishi Lancer EVO IX. Ten dokazoval prítomným divákom už v prvej, mokrej tréningovej jazde, že práve na vode vie byť veľmi rýchly, keď mu v cieli tejto jazdy patril najrýchlejší čas v skupine N. Po obschnutí trate, v nedeľných súťažných jazdách mu patrilo tretie miesto so stratou iba šesť desatín sekundy na druhé miesto v triede. „Prvá súťažná jazda bola dobrá, patrila mi druhá priečka, v druhej som musel niekde urobiť drobnú chybičku a to sa samozrejme odrazilo vo výsledku, keďže sa naozaj išlo veľmi tesne,“ okomentoval Tomáš Ondrej svoj výkon na Dobšinskom kopci 2012.


Druhým jazdcom CMM Media Sport bol rovnako ako na predchádzajúcich pretekoch, Pavol Horňák na Lade 2107, ktorú pripravujú Bérešovci. Paľo sa na kopci rovnako nestratil, aj keď jeho jazda bola o ppoznanie pomalšia ako Tomášova. Nečudo, veď Lada nedosahuje výkon ako Mitsubishi a navyše Paľo začal zbierať kopcové skúsenosti iba na predchádzajúcich pretekoch na ktorých prilbu založil na hlavu v podstate prvý krát. „Ja som spokojný, mojim cieľom nie je vyhrávať, potrebujem hlavne nazbierať čo najviac skúseností a tých som zase tu na Dobšinej naozaj nazbieral kopu,“ zhodnotil svoj výkon Paľo Horňák.

Na svoje si v rámci Dobšinského kopca 2012 prišiel aj manažér CMM Media Sport Teamu Martin Markovič: „Okrem pekných výkonov mojich chlapcov, s ktorými som spokojný, som si na Dobšinej vyskúšal ako chutí horúca sedačka spolujazdca vedľa Janiho Paasonena, ktorý tu robil VIP taxikára. Previezť sa s jazdcom, ktorý reprezentoval v minulosti továreň Mitsubishi, či Škodu, ale aj zbieral úspechy v podobe vicemajtra skupiny N v seriáli WRC bol veľký zážitok.“

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube