Správy
Dobšinský kopec pod paľbou moderátorov

16.07.2012 14:21 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 928

Dobšinský kopec pod paľbou moderátorov

V minulosti bývalo zvykom, že na Dobšinskom kopci sa prítomným divákom prihováral moderátor iba v priestore štartu a cieľa. V podstate to stačilo, aj keď v niektorých prípadoch to so sebou prinášalo určitú neinformovanosť divákov, sledujúcich preteky v okolí trate. So zaradením do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu sa mení aj táto „drobnosť“ a divákom bude odovzdávať informácie celkovo päť moderátorov. Tí budú rozmiestnení na všetkých divácky atraktívnych miestach.

V priestore štartu to bude ostrieľaná dvojica moderátorov, Alexander Štefuca a Miroslav Talavašek. Meno Štefuca je už dlhé roky pevne spojené s pretekmi automobilov do vrchu, nielen ako moderátora, ale vo veľa prípadoch aj ako jazdca. Alex už moderoval nespočetne veľa pretekov, či automobilových súťaží, vrátane kopcových, započítavaných do seriálu majstrovstiev Európy. Miro Talavašek je fanúšikom motoristického športu rovnako dobre známa tvár nielen zo súťaží rally, ktoré sa v minulosti moderoval hlavne na východnom Slovensku a jej metropole v Košiciach, ale v posledných štyroch rokoch aj v rámci kopcového podujatia na Jahodnej. Táto osvedčená dvojica je zárukou presného a hlavne odborne podkutého moderovania.

Priestor „Roveň“, je priestor približne v polovici súťažnej trate v Dobšinej, pričom je to zároveň aj časť trate, kde súťažné vozidlá dosahujú maximálnu rýchlosť. Tento priestor bude moderovať dvojica domácich šoumenov Jožo Gorej a Peter Čuchrán. Tu bude zároveň umiestnená aj tabuľa zobrazujúca aktuálnu rýchlosť každého prechádzajúceho vozidla. Nielen tabuľa s aktuálnou rýchlosťou, ale aj vtipné komentáre moderátorskej dvojice iste rozohrejú divákov v tomto priestore na patričnú pretekársku teplotu.

Moderovanie v priestore cieľa bolo špecialitou Dobšinského kopca už v minulosti. Toto bude „kráľovstvo“ Rožňavčana Vlada Miklošíka, ktorého rovnako diváci motoristického športu poznajú ako moderátora mnoho rokov. Priestor cieľa navyše dáva Vladovi možnosť okamžitého vyspovedania niektorých jazdcov ihneď po dojazde do cieľa.

Nielen samotná príprava pretekov, sprievodný program, ale aj obsadenie päticou moderátorov radí Dobšinský kopec 2012 medzi TOP podujatia, ktoré odštartujú v priebehu tohtoročnej motoristickej sezóny na Slovensku.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube