Správy
Stodvadsať vozidiel (zatiaľ) na Dobšinskom kopci 2012

13.07.2012 15:26 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 916

Stodvadsať vozidiel (zatiaľ) na Dobšinskom kopci 2012

Napriek faktu, že prihlasovanie štartujúcich na Dobšinský kopec 2012 sa zastaví až dnes, presne o polnoci, doposiaľ figuruje v zozname prihlásených stodvadsať jazdcov.

Prax nás však počas dlhých dvadsaťosem ročníkov pretekov v Dobšinej naučila, že najväčšie esá sa v veľakrát prihlasujú až na poslednú chvíľu a inak tomu určite nebude ani v tom aktuálnom, dvadsiatom deviatom ročníku. Nepredbiehajme však situáciu, veď ak by už aj neprišla jediná prihláška, už v tomto momente je jasné, že Dobšinský kopec je veľkým lákadlom nielen pre domácich jazdcov, či tých z najbližšieho okolia, ale naozaj pre všetkých z celej Európy. Hovorí o tom aj fakt, že medzi prihlásenými figuruje v tomto momente stodvadsať súťažiacich, pochádzajúcich z takmer desiatich rozličných krajín.

Medzi prihlásenými samozrejme nechýba ani tohtoročná tvár Dobšinského kopca, štvornásobný európsky šampión, Talian Simone Fagioli, či jeho krajania Fausto Bormolini a Renzo Napione. Zo susedných Čiech je v podstate prihlásená kompletná špička a zahanbiť sa nedali ani naši, domáci pretekári, na čele s Martinom Koišom, či Igorom Drotárom, pričom s veľkým prekvapením prichádza Tomáš Kukučka, ktorý bude na Dobšinskom kopci sedlať vozidlo Porsche 911 GT3.

V tomto momente je navyše už viac menej isté, že na Dobšinskom kopci 2012 budú mať možnosť diváci počas dvoch dní, 21. a 22.júla 2012 sledovať v akcii aj dvadsaťštyri vozidiel zaradených do kategórie E2, čiže takzvaných otvorených vozidiel, ktoré vždy lákali a veríme tomu, že aj v budúcnosti budú lákať na európske kopce veľký počet divákov.

Dosť však už bolo v tomto momente rečí, počkajme si teraz radšej na to, kto ešte do dnešnej polnoci doplní zoznam prihlásených na Dobšinský kopec 2012.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube