Správy
Jani Paasonen príde za podpory Mediaracingu na Dobšinský kopec.

04.07.2012 14:21 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 1357

Jani Paasonen príde za podpory Mediaracingu na Dobšinský kopec.

Jediné slovenské podujatie zaradené do Majstrovstiev Európy pretekov automobilovdo vrchu poctí svojou prítomnosťou aj mnohonásobný účastník majstrovstiev sveta vrally v rokoch 1999 -2005 Jani Paasonen. Všetko toto sa udeje vďaka Mediaracingu,ktorý zabezpečuje televízne vysielanie z motoristického športu na Slovensku.

Jani Paasonen_mitsubishi.jpg

Nápad sa zrodil ešte počas zimnej sezóny, keď absolvovali jazdci Esin Racinguza veľkej podpory Mediaracingu rally školu Drive X academy vo Fínsku, ktorúvlastní práve Jani Paasonen. Jedným z nich bol aj Vlastimil Majerčák ml., rodenýDobšinčan, zanietený pretekár a zároveň aj spoluorganizátor DK 2012. Takže slovodalo slovo a projekt Paasonen na Dobšinej sa stal realitou. Jeho úloha však nebudelen celebritná a okrem rozdávania autogramov a fotenia sa s fanúšikmi, Jani veľmirád súhlasil, že predvedie aj svoje jazdecké umenie na tratiach Majstrovstiev Európy.Nie však ako priamy účastník, ale iba ako pilot tzv. VIP Taxi.

Jani Paasonen.jpg

Naši vážení hostia budú mať teda jedinečnú príležitosť prežiť adrenalínové pocityz ostrej jazdy na sedadle spolujazdca vedľa tejto fínskej legendy. Keďže podstatnáčasť Janiho kariéry bola spätá s Mitsubishi, predstaví sa aj na tratiach Dobšinskéhokopca s vozidlom tejto značky.

Jani Paasonen_koda.jpg

Organizátori zverili prípravu vozidla Mitsubishi úspešnému tímu Srnka Motorsportz Rožňavy, ktorý pripraví pre Janiho techniku tak, aby mohol predvádzať efektnépowerslidy a pobaviť nielen divákov okolo trate, ale aj osoby, ktoré sa právev momente jazdy budú nachádzať na sedadle spolujazdca.

Jani Paasonen_okno.jpg

Nenechajte si preto ani Vy uisť jedinečnú príležitosť vidieť toto unikátne podujatie navlastné oči. Okrem Janiho VIP Taxi tu budete mať možnosť zahliadnuť aj špičkovépretekárske špeciály a určite sa dočkáme aj útoku na traťový rekord, keďže prihláškuna preteky potvrdil aj sám Maestro Faggioli, štvornásobný Majster Európy pretekovautomobilov do vrchu, ale aj aktuálneho držiteľa traťového rekordu Slováka JaraKrajčiho na formule Lola. Navyše tu budú aj lety vrtuľníkom, ale aj bohatý sprievodnýprogram, vystúpenie známych speváckych hviezd a zabaviť sa budete mať možnosťaj na Racing Night párty.


Organizátor zároveň vyhlasuje súťaž o zvezenie s Janim Paasonenom. Všetkypodrobnosti sa dozviete na stránke http://www.facebook.com/DobsinskyKopec


Dúfame, že sme vás poriadne navnadili a prídete prežiť do Dobšinej nezabudnuteľnývíkend v dňoch 21 - 22.7. 20112.

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube