Správy
XIQIO z Lubeníku s historicky najlepším výsledkom

04.07.2012 14:04 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1774

XIQIO z Lubeníku s historicky najlepším výsledkom

Napriek faktu, že košický XIQIO Rally Team už figuruje na slovenskej rally scéne ibadruhý rok, doposiaľ v absolútnom hodnotení tej, či onej súťaže nebodoval. Po HonkaIV. Rally Lubeník je však všetko inak a posádka András Hadik – Krisztián Kertész naSubaru Impreza vybojovala druhé miesto absolútneho poradia.

hadik2.jpg

Maďarská posádka reprezentujúca slovenský tím atakovala v tohtoročnejsezóne „TOP 5“ už na predchádzajúcom podujatí, Rally Tríbeč v Topoľčanoch.Nakoniec sa však musela uspokojiť so šiestym miestom. V rámci tretieho podujatiaslovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012, v Lubeníku už od začiatku začala,síce pomalšie, ale predsa len zaťahovať. Výsledkom bola po prvej polovici RallyLubeník štvrtá priečka priebežného poradia. „Prvá rýchlostná skúška, obávanéPeklo, bola ráno dosť mokrá a veľa záležalo od výberu pneumatík. To námv podstate vyšlo, aj keď na prvých troch kilometroch sme sa dosť trápili, potomvšak všetko začalo fungovať. Napriek tomu sme mali aj jednu krízovku, keď som voveľkej rýchlosti urobil hodiny. Naša strata nie je veľmi veľká, skúsime trochu pritlačiťa dúfam, že sa nám podarí posunúť vyššie v celkovom poradí,“ vysvetľoval v polovicisúťaže András Hadik.

hadik3.jpg

V druhej polovici, čiže zvyšnej štvorici rýchlostných skúšok Andrásovi jeho úmyselvyšiel nad očakávanie, pričom piatu a siedmu rýchlostnú skúšku vyhral absolútne,v šiestej mu patrila druhá priečka a v poslednej ôsmej rýchlostnej skúške dojazdil natreťom mieste. Takáto jazda nakoniec vyniesla posádku András Hadik – KrisztiánKertész, ale aj XIQIO Rally Team na konečné druhé miesto v rámci Honka IV. RallyLubeník. „Po strate v úvodnej polovici súťaže sme museli sťahovať našu stratu nakonkurenciu. Rýchlostná skúška Peklo v opačnom smere nám veľmi dobre sadlo,čoho výsledkom bola aj naša výhra v oboch prejazdoch. To nám pomohlo k úspechuv podobe druhého miesta v rámci celej súťaže. Som veľmi rád a pred súťažou bysom to nečakal,“ doplnil András Hadik po dojazde do cieľa.

hadik4.jpg

Spokojnosťou bol nabitý aj manažér XIQIO Rally Teamu, Marián Mičák: „Ešte stáletomu nemôžem uveriť. V takýto úspech som ani vo sne nedúfal. Ďakujem posádkeza perfektný výkon, ale aj partnerom za podporu.“


Miro Majláth

| viac


Partneri

SAMŠ LIQUI MOLY studioLIFE RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube