Správy
RUFA Šport v Lubeníku s jednotkou na jednotku

03.07.2012 20:58 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1578

RUFA Šport v Lubeníku s jednotkou na jednotku

Pred tretím podujatím slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012, Rally Lubeník,sme vás informovali o tom, že slovenský RUFA Šport Team na poslednú chvíľu riešilaké súťažné vozidlo na túto súťaž vlastne nasadiť. Škoda Fabia S2000 sa nakoniecukázala ako dobrý ťah a tím získal absolútne víťazstvo.

rufa.jpg

„Pri zostavovaní štartovej listiny sa nám ako vlaňajším víťazom ušlo číslo jeden.Vyrážať však na rýchlostné skúšky ako prvá posádka však nie vždy býva výhoda,nám to však nevadilo. Bolo však jasné, že aj z dôvodu krátkej , jednodňovej súťaže,musíme už od prvých metrov začať zostra a aj najmenšie zaváhanie nás môžev konečnom súčte časov stáť dobré umiestnenie. Aj keď súťaž pre nás nebola úplnebezproblémová, podarilo sa nám opäť po roku obhájiť víťazstvo,“ rozhovoril sa hneďna úvod Grzegorz Grzyb.

rufa2.jpg

Po víťazstve v prvom teste a druhom mieste v druhej rýchlostnej skúške posádkeGrzegorz Grzyb – Robert Hundla patrilo prvenstvo v priebežnom poradí. V treťomteste však prišiel asi tri kilometre pred jeho testom defekt a líderská pozícia sa ihneďzmenila na druhú priečku. Už v ďalšom teste však Grzegorz s Robertom zabojovali,opäť si na svoje konto pripísali víťazstvo a vrátili sa na prvú priečku priebežnéhoporadia. Od tohto okamihu vedenie už z rúk nepustili a napriek faktu, že konkurenciana nich neustále dorážala, v cieli im patrila nielen zaslúžene prvá priečka, ale ajpoháre za absolútne víťazstvo.

rufa3.jpg

„Toto víťazstvo sme po smole v Topoľčanoch potrebovali hlavne z psychologickéhohľadiska. Som rád, že chlapci si dokázali dať pozor na dobiedzajúcu konkurenciua vyhrať po roku opäť Rally Lubeník. Chcel by som zároveň poďakovať aj JM Racingza perfektnú prípravu Škody Fabia S2000 a partnerom za podporu,“ povedal v cielispokojný manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman.

rufa4.jpg

Spokojný bol aj jazdec, Grzegorz Grzyb, ktorý na záver dodal: „Bola to veľmi ťažkásúťaž a to aj napriek tomu, že trvala iba jeden deň. Rýchlostné skúšky boli nesmierneťažké, pričom Peklo bolo veľmi technické a po nočnom daždi tu bolo aj strašne veľavyťahaného blata a kameňov na ceste. Druhá rýchlostná skúška bola zase veľmirýchla a museli sme ju ísť fakt na vyše sto percent, keďže sme mali hendikep oprotikonkurencii v maximálnej rýchlosti, ktorú vozidlo špecifikácie S2000 nemá takúvysokú ako iné vozidlá. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Týmto pádom sa stávaboj o majstra Slovenska podstatne zaujímavejší.“

rufa1.jpg

Miro Majláth

| viac


Partneri

SAMŠ LIQUI MOLY studioLIFE RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube