Správy
Lubeník tímu STYLLEX neprial

03.07.2012 20:02 | Rally | Anka Podlesná | Otvorení: 1975

Lubeník tímu STYLLEX neprial


Tretie podujatie MSR - HONKA IV. Rally Lubeník – v úvodnej fázenaznačovalo vyrovnaný súboj lídrov slovenského šampionátu. Posádka tímu Styllexmotorsport Jozef Béreš ml. - Petr Starý na vozidle ŠKODA Fabia S2000 si do štvrtejrýchlostnej skúšky držala víťazné pozície. Nečakane ich však zastavila technickáporucha vozidla a tak v piatej RS museli zo súťaže odstúpiť.

sobota lubenk (35).jpg

Smolu mala aj druhá štartujúca posádka tímu Styllex motorsport, Jozef Béreš st. –Róbert Műller na vozidle Audi Quattro Coupé. V polovici RS2 začali mať problémyso spojkovým pedálom a po príchode do servisu už do tretej skúšky nevyštartovali.

sobota lubenk (60).jpg

„Prvá rýchlostná skúška (Peklo, 15,50 km) bola veľmi náročná a preto sme ju išli opatrne.Vedeli sme, že bude šmykľavá, nakoľko tam počas roka jazdia len nákladné ťažobné autá.Druhá RS bola na peknom suchom asfalte, tam sme si mohli dovoliť viac,“ povedal Ďodi. Užpo nej sa dostali do čela poradia a po tretej RS viedli priebežne o 9,2 sekundy.

odstúpenie Béreša - Starého video :TU:

Nemilé prekvapenie im priniesla RS4 Kameňany. „Zhruba v polovici vložky sme išlina vytočenú 6-tku a auto z ničoho nič prestalo ísť. Bez akéhokoľvek náznaku. Bol tam nejakýproblém s elektrikou. Ja som išiel zastavovať autá za nami, pretože sme zostali stáť nadosť nešťastnom mieste. Ďodi medzitým odpojil nejaké čidlá, späť to zapojil a auto znovunaštartoval. Tá strata v cieli už bola vyše troch minút a bolo nám jasné, že to nemáme šancuvyrovnať. Chceli sme sa aspoň pokúsiť dôjsť na nejakú bodovú pozíciu. Na piatej „erzete“,pár metrov po štarte však auto opäť vyplo a už sme ho nenaštartovali,“ povedal spolujazdecPetr Starý. Sklamanie u posádky je veľké, mali to dobre rozbehnuté, ale bohužiaľ aj takýto jerally šport.


Jozef Béreš ml. - Petr Starý obhajujú minuloročný titul absolútneho majstra SR v rallys podporou ŠKODA Auto Slovensko.


Anka Podlesná

| viac


Partneri

SAMŠ LIQUI MOLY studioLIFE RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube