Správy
Melichárekovci aj v Lubeníku s WRC

28.06.2012 14:28 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1151

Melichárekovci aj v Lubeníku s WRC

Na poslednej slovenskej rally súťaži, ktorá sa konala v Topoľčanoch a ich okolí, sa posádka DMACK MELICO Racing Teamu Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek predstavila s novou generáciou regionálnych asfaltových pneumatík DMACK. Počas ich premiéry fungovali dobre a Jarovi s Erikom v cieli patrilo, iba s veľmi tesnou stratou, druhé miesto absolútneho poradia.

Pred nami je však už tretí rally víkend tohtoročnej sezóny. Ten odštartuje už po štvrtý krát v Lubeníku, pod názvom Honka IV. Rally Lubeník. Napriek relatívne dlhej pauze medzi jednotlivými súťažami, v tíme bratov Melichárekovcov až do posledného termínu na prihlásenie sa na Lubeník netušili, s akým vozidlom sa na štart tejto súťaže postavia. „Napriek spokojnosti s našim výkonom, ale hlavne s fungovaním nových pneumatík DMACK na Rally Tríbeč nebolo do poslednej chvíle vôbec jasné, či opäť odštartujeme na WRC-čku. Ako sme už pred štartom sezóny avizovali, v tomto roku o tom s akým vozidlom budeme štartovať rozhoduje DMACK a práve od nich prišli informácie o tom, že v tíme MML Sports, ktorý nám pripravuje auto, dokončujú novú špecifikáciu Mitsubishi Lancer EVOX R4. S touto R4-kou by sme sa mali zúčastniť na augustovej Rally Deutschland a tak samozrejme DMACK mal záujem, aby sme s ňou čím skôr odjazdili prvé ostré kilometre. Nakoniec sme sa však dohodli, že už nie je čas na testovanie a tak sa v Lubeníku predstavíme opäť na Mitsubishi Lancer WRC,“ vysvetlil čo sa vlastne dialo Erik Melichárek, manažér tímu a spolujazdec v jednej osobe.

„V okolí Lubeníka sú jedny z najkrajších tratí na Slovensku, tak je jasné, že sa na túto súťaž teším. Mám však dojem, že Peklo asi nebude celkom vyhovovať nášmu vozidlu. Podľa toho čo si pamätám je to dosť technické a bude to skôr na S2000-ky. Nechcem však zahadzovať flintu do žita predčasne, ako to pôjde uvidíme až na trati. Dúfam že aj na týchto náročných tratiach budú pneumatiky DMACK fungovať rovnako dobre, ako fungovali od druhej sekcie na našej domácej súťaži. Tie ma v Topoľčanoch naozaj v dobrom prekvapili. Škoda len, že sme netrafili správne nastavenie podvozku k týmto novým pneumatikám už pred štartom, od víťazstva nás delilo iba jedna celá osem desatín sekundy. Vieme však už ako na to a v Lubeníku sa pokúsime zajazdiť čo možno najlepšie,“ dodal pilot, Jaro Melichárek.

Honka IV. Rally Lubeník je zaradená do slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 v poradí ako tretia tohtoročná súťaž. Súťažiaci sa budú musieť poriadne popasovať viac ako deväťdesiatimi ostrými kilometrami. Tie sú rozdelené do ôsmych rýchlostných skúšok. Štart je naplánovaný na túto sobotu o 8:00 hodine a prvú posádku na cieľovej rampe privítame o 17:30 hodine.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube