Správy
Rally Lubeník pred štartom pohľadom L Racing Teamu

28.06.2012 14:22 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1211

Rally Lubeník pred štartom pohľadom L Racing Teamu

Pretekmi automobilov do vrchu v poľskej Limanowej, o ktorých sme vás už informovali púť rožňavského L Racing Teamu v tomto týždni zďaleka neskončila. Celý tím sa už v týchto chvíľach totiž sťahuje na ďalšie podujatie, v tomto prípade na Honka IV. Rally Lubeník, kde sa na štart postaví opäť štvorica posádok reprezentujúcich L Racing Team.

„Do Lubeníku sa už dlho teším. Je to od nás v podstate na skok, sú tu veľmi pekné trate, ktoré sú zmeskou technických, ale aj rýchlych častí. Pekná príroda a dobrý ľudia a to je presne to, čo k dobrej rally patrí. Navyše náš tím tu bude reprezentovať štvorica súťažných posádok, čo je z môjho pohľadu super,“ začal rozhovor manažér L Racing Teamu Ján Lipták.

Rovnako ako na poslednej súťaži v Topoľčanoch bude v triede 8 reprezentovať tím dvojica Juraj Keszi – Pavol Helméczy na Seate Ibiza TDi. V Topoľčanoch z dôvodu poruchy motora odstúpili už v prvej rýchlostnej skúške a tak nás zaujímalo v akej kondícii je v tomto momente ich Seat. „Po Rally Tríbeč sme doma motor rozobrali, skontrolovali a niektoré súčiastky vymenili. Už sme ho boli aj otestovať a zdá sa, že sme opravu urobili dobre. Dúfam, že zase niekoľko súťaží vydrží a nesklame nás,“ vysvetlil čo sa po topoľčianskej rally dialo Juraj Keszi.

Marek Špavelko si vyplnil pauzu medzi rally súťažami pretekmi automobilov do vrchu na Jahodnej. Okrem toho, že poriadne otestoval auto, domov si odviezol aj ocenenie za jedno strieborné a jedno bronzové miesto vo svojej triede, čiže bol s týmito pretekmi spokojný: „Na Jahodnej sme odskúšali nejaké nové nastavenie, ale podarilo sa nám aj odstrániť jednu drobnú chybičku na motore, čiže ja som hlavne s týmto spokojný. Dúfam, že už všetko bude fungovať tak ako má a budeme sa môcť konečne poriadne porovnať s konkurenciou v triede 6.“
 
L Racing Team bude mať na Rally Lubeník zastúpenie aj v najobsadenejšej triede 3. Tu bude bojovať dokonca s dvojicou posádok, pričom jednu bude tvoriť maďarská posádka István Petho – Attila Ruboczki na Mitsubishi Lancer EVO IX. „Bude to pre mňa a môjho spolujazdca úplne nová súťaž, keďže sme v Lubeníku ešte neštartovali. Ja mám rád nové súťaže, už ma totiž nebaví iba oprášiť starý rozpis a ísť tú istú trať x-tý krát. Dúfam, že sa nám aj v Lubeníku bude dariť. Chcem hlavne dobre reprezentovať L Racing Team, ktorému som vďačný za to, že na Slovensku môžem štartovať,“ povedal István Petho.

Druhou posádkou reprezentujúcou L Racing Team v triede 3 by podľa zoznamu prihlásených mala byť posádka Ján Lipták - Ján Slovák na Subaru Impreza WRX STi N14. Aspoň tak figuruje posádka v oficiálnom zozname prihlásených. Všetci však vieme, že motor Subaru Impreza dva krát po sebe odmietol poslušnosť a podľa posledných správ nebude ani teraz všetko tak ako by si to vtíme predstavovali. „Motor do nášho Subaru ešte dodnes nedorazil a pravdu povediac ani neviem kedy príde. Dostal som však ponuku, s ktorou prišiel István Petho, že do Lubeníku privezie ešte jedno vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX, na ktorom by sme mohli odštartovať my s Janom Slovákom. Samozrejme som sa tejto správe veľmi potešil, veď v tomto roku sme ešte neodjazdili ani jeden súťažný kilometer. Preto sa už do Lubeníku veľmi teším,“ dokončil rozprávanie Ján Lipták.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube