Správy
Dobšinský kopec - zaujímavé divácke miesta

28.06.2012 13:33 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 3159

Dobšinský kopec - zaujímavé divácke miesta

Preteky automobilov do vrchu  (PAV) v Dobšinej sú divácky veľmi obľúbeným podujatím. Divák tu môže, dá sa povedať na relatívne malom priestore, vidieť naozaj veľa. Či už je to pohľad pod kapotu závodných strojov, alebo vidieť pretekárov priamo v akcii. Tento ročník bude o to zaujímavejší, že sa v Dobšinej zíde absolútna Európska špička. Ako prvé, čo zaujme, je samotné depo. Už prechádzka ním, umožní fanúšikovi z bezprostrednej blízkosti vidieť, pod kapotou toho ktorého auta, srdce pretekárskeho auta. Samozrejme sa tu nájdu aj rôzne iné zaujímavé drobnosti, ktoré sa na každom aute určite nájdu a môžu byť dôležité pri naháňaní cenných stotín pri samotných pretekoch.
mg-8283.jpg

Vidieť priamo štart pri ohlušujúcom rachote motorov a vnímať neskutočné zrýchlenie, či samotné nasadenie jazdcov v ich prvej sekunde, je zážitkom na ktorý sa nezabúda.  
mg-8329.jpg

Divácky atraktívnou a obľúbenou je prvá zákruta hneď po štarte. Tu stojí za pozornosť fakt, že pretekárske auto ešte len získava správnu pracovnú teplotu pneumatík, a práve s touto prvou zákrutou sa musí každý jazdec popasovať na ešte nie správne zahriatych pneumatikách. Celý prejazd touto zákrutou je možné sledovať z lúky oproti.  
_MG_8469.jpg

Ďalším obľúbeným miestom je takzvaná Roveň. Tu je možné sledovať maximálnu rýchlosť jednotlivých vozidiel, keďže dlhá rovina umožňuje vyťažiť z nich maximum. Za pohľad však stojí aj sledovať, ako jazdec dobrzdí po rovinke do zákruty, ktorá nasleduje.   Sledovať dlhú tiahlu Podkovu, ako aj príjazd a výjazd s tejto zákruty je umožnené z rozľahlej lúky pod cieľom, ktorá je ideálnym miestom na pozeranie dlhého úseku trate. Studnička je poslednou veľmi náročnou zákrutou pred cieľom, a je zaujímavé sledovať, ako sa každý jazdec snaží do nej dobrzdiť na poslednú chvíľu a mať samozrejme čo najrýchlejší výjazd do miernej tiahlej zákruty pred cieľom.  
_MG_8453.jpg

Ak sa chystáte sledovať preteky aj so svojimi ratolesťami, odporúčame prehliadku depa a sledovanie samotných pretekov z lúk povedľa prvej zákruty, ako aj z lúk pod cieľom. Zmieňované lúky sú v bezpečnej vzdialenosti od trate, vidieť z nich veľký úsek a nehrozí nebezpečenstvo zdržovania sa detí v bezprostrednej blízkosti trate. Prajeme Vám nezabudnuteľné zážitky a po pretekoch šťastný príjazd do svojich domovov. 

dk_partneri.jpg

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube