Správy
L Racing opäť vyráža za hranice

19.06.2012 13:42 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 1528

L Racing opäť vyráža za hranice

Napriek tomu, že iba pred necelým jeden a pol týždňom skončil druhý víkend zaradený do seriálu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, už počas nadchádzajúceho čaká na našich jazdcov ďalšie podujatie. V tomto prípade však budú nútení opäť cestovať mimo Slovenska.

Štvrté a piate podujatie slovenského vrchárskeho seriálu sa v tomto prípade uskutoční v poľskej Limanowej. Tunajšia trať je pre slovenských jazdcov úplne nová, nikým neprebádaná a to ju robí akousi záhadnou, pričom si mnohí hovoria. Čo nás tam čaká ? Jedným z takmer tridsiatky jazdcov prihlásených v rámci slovenského šampionátu je aj Peter Lipták a jeho Mitsubishi Lancer EVO VIII „Fakt neviem čo bude v Limanowej. Všetci tam ideme úplne prvý krát. Jediné čo som videl je mapa trate a video na oficiálnej stránke organizátora. To mi povedalo len dve veci. Neskutočne natiahnuté depo, tak ako tomu býva v Zaluži a samotný kopec sa mi zdá, že bude poriadne rýchly. Nie je to proste to, na čo sme zvyknutí u nás doma, na Slovensku. Na druhej strane to je zase nová výzva. Po problémoch s motorom na Šternberku som s autom bol na Jahodnej absolútne spokojný. Dosiahol som navyše aj na mnou cielené umiestnenie, čiže spokojnosť. Uvidíme, či bude treba trochu prestaviť podvozok, alebo nie, ale to sa dozvieme až na mieste. Po pretekoch budeme múdrejší,“ prezradil pred odjazdom do Limanowej Peter Lipták.

Podujatie „Wyscig Górsky Limanowa 2012“ štartuje už nadchádzajúcu sobotu a nedeľu. V časovom harmonograme sú po oba dva dni dopoludnia zahnuté dve tréningové jazdy a v popoludňajších hodinách dvojica súťažných, čiže ostrých jázd. Komu sa ako na trati podujatia v Limanowej bude dariť sa dozvieme po oba dva dni po osemnástej hodine. O tom, ako sa darilo L Racing Teamu a jeho jazdcovi Petrovi Liptákovi vás budeme informovať ihneď po podujatí.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2022 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube