Správy
CMM Media sport aj z Jahodnej víťazne

12.06.2012 15:05 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 3732

CMM Media sport aj z Jahodnej víťazne

Po víťazstve na Rally Tríbeč pribudli po podujatí Moris Cup Jahodná ďalšie poháredo vitríny CMM Media sport ďalšie víťazné poháre.

IMG_0469.JPG

Historicky prvý štart v rámci slovenského šampionátu pretekov automobilov do vrchudopadol pre CMM Media sport tím lepšie ako by pred štartom ktokoľvek z tímuočakával. Tomáš Ondrej premenil svoj výkon v rámci uplynulej soboty a nedele naďalšie výnimočné umiestnenie.

IMG_0471.JPG

V sobotných pretekoch, ktorých výsledok určila iba jediná súťažná jazda, patriloTomášovi Ondrejovi a jeho Mitsubishi Lancer EVO IX druhé miesto v rámci skupinyN, ale aj triedy N nad dva litre. Od víťazstva ho pritom delili iba necelé dvesekundy. „Škoda, že sa z dôvodu nestíhania časového harmonogramu nestihliodjazdiť dve súťažné jazdy. Určite by som sa pokúsil ešte zrýchliť. Aj druhé miesto jev konečnom dôsledku dobré, veď som bojoval v triede šiestich vozidiel. Z nich bolinavyše celkovo štyri pripravované u nás v dielni a tak môžem zodpovedne vyhlásiť,že boli všetky rovnako pripravené a hociktoré tak mohlo bojovať o víťazstvo. Úspechsi tak o to viac vážim,“ ozrejmil situáciu po pretekoch v sobotu večer Tomáš „Srnka“Ondrej.

IMG_0275.JPG

V nedeľu strácal Srnka na prvé miesto po prvej súťažnej jazde na vedúcu priečku ibapol sekundy a tak bolo jasné, že v druhej sa bude snažiť určite zrýchliť a pobiť sao víťazstvo. Navyše pred samotným štartom začalo pršať. Niektorí jazdcis prezúvaním na mokré pneumatiky otáľali, Srnka však jednal a okamžite prezúval.Táto taktika sa ukázala ako správna. Po prejazde cieľovou fotobunkou naTomášovom konte svietil takmer o deväť a pol sekundy lepší čas proti konkurencii.Tomáš a samozrejme aj CMM Media sport tak mohli začať oslavovať spoločnévíťazstvo v skupine N a triede N nad dva litre. „Dobrý víkend, ale nečakali sme to.Samozrejme sme sem prišli s cieľom zabojovať, nakoniec sme však mali šťastie, žesme stihli pred štartom na poslednú chvíľu prezuť mokré pneumatiky. To námprinieslo víťazstvo. Som spokojný, určite bude spokojný aj tím. Navyše ma teší, ževšetkých päť áut, ktoré sme na tieto preteky pripravovali odjazdilo všetky jazdy bezakýchkoľvek problémov. Jediné čo neposlúchalo, bolo počasie a s ním spätápneumatiková lotéria,“ dodal spokojný Tomáš Ondrej.

IMG_0280.JPG

Druhým jazdcom tímu bol Pavol Horňák, ktorý sa pretekov automobilov do vrchuzúčastnil v živote absolútne prvý krát. Stalo sa tak v spolupráci s ex-BérešovouLadou, ktorú si iste všetci diváci dobre pamätajú z minulosti, keď ich poriadneširokými prejazdmi zabával Jozef Béreš mladší. Samozrejme, Paľo išiel vo svojichprvých pretekoch o poznanie opatrnejšie ako voľakedy jazdil Ďodi. „Raz som sivyskúšal s Bérešom starším Rally Uherský Brod ako spolujazdec, následne prišielPražský Ralysprint a takto pomaly som sa dostal aj k jazdeniu. Nasledovaloodkúpenie tejto „Žigi“ ako Ladu volá Jóži a teraz prvé preteky. Samozrejme somdával poriadny pozor, nehľadel som na dosiahnutý čas a hlavne som tomutopeknému autu nechcel nejako ublížiť. Mojim plánom je absolvovať v rámcitohtoročnej sezóny celý majstrovský seriál pretekov automobilov do vrchu,“ povedalnám o svojej novej záľube, ale aj plánoch do sezóny Pavol Horňák.

IMG_0084.JPG

„Samozrejme som spokojný. Srnka ma rovnako ako v Topoľčanoch víťazstvomprekvapil, za čo mu samozrejme ďakujem. Chcel by som poďakovať aj celému tímu,chlapcom mechanikom a všetkým čo boli s nami, všetko fungovalo perfektne, najednotku s hviezdičkou. Ďakujem,“ veľmi jednoducho zhodnotil záverom manažér CMM Media sport Martin Markovič.

Miro Majláth

| viac


Partneri

SAMŠ studioLIFE

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube