Správy
L Racing otvára kopcovú sezónu na pretekoch v Šternberku

31.05.2012 07:41 | PAV | Miroslav Majláth | Otvorení: 796

L Racing otvára kopcovú sezónu na pretekoch v Šternberku

Iba týždeň po druhom podujatí slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 štartuje aj tohtoročná sezóna Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu. Úvodné podujatie sa bude konať rovnako ako v minulom roku mimo našej republiky, na kopci v českom Štemberku.

Vyše dvadsiatka slovenských pretekárov, zúčastňujúcich sa pretekov automobilov do vrchu, odštartuje tohtoročnú sezónu v rámci podujatia Ecce Homo Šternberk. Jedným z nich bude aj člen rožňavského L Racing Teamu, Peter Lipták s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO VIII. „Som rád, že už konečne odštartujú po rally a okruhoch aj preteky automobilov do vrchu. Škoda len, že to bude rovnako ako v minulom roku mimo Slovenska, tentoraz to však nebude v Rakúsku, ale v Čechách. Napriek tomu tu určite budem pociťovať absenciu niektorých slovenských divákov, čo je veľká škoda. Počas zimnej prestávky sme kompletne pripravili moje Mitsubishi a zrepasovali všetko čo bolo treba. V priebehu tohto týždňa sme otestovali a nastavili podvozok, takže dúfam, že všetko bude fungovať tak ako má. Po minuloročnej sezóne mi v absolútnom poradí patrila desiata priečka, v tej nadchádzajúcej by som sa rád posunul o kus vyššie. Všetko sa však ukáže až počas sezóny, či bude technika fungovať tak ako má,“ povedal úvodné slová v sezóne Peter Lipták.

V priebehu sezóny Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu by sme mali výkony Petra Liptáka sledovať na všetkých pretekoch, pričom na niektorých vybraných by sa k nemu mal pripojiť aj majiteľ L Racing Teamu, Ján Lipták: „V pláne sme mali už prvé slovenské kopciarske podujatie, ktoré sa bude konať v Košiciach na Jahodnej, ale asi ho budeme musieť z dôvodu poruchy motora Subaru Impreza WRX STi vynechať. Nič však ešte nie je stratené, určite sa v priebehu sezóny zúčastním niektorých aj ja. V našom tíme v rámci pretekov automobilov do vrchu má však prednosť Peter.“

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube