Správy
Ján Daniš pokračuje po smolnej Monze na okruhu v Mugelle

31.05.2012 07:33 | PAO | Miroslav Majláth | Otvorení: 1615

Ján Daniš pokračuje po smolnej Monze na okruhu v Mugelle

Seriál Ferrari Challenge Europe pokračuje tretím podujatím na okruhu v Talianskom Mugelle. Po smolnej Monze, ktorá otvárala spomínaný seriál sa na štart opäť postaví Bratislavčan Ján Daniš s vozidlom Ferrari 458 Italia.

Skôr ako si povieme o tom, čo sa vlastne na okruhu Mugello bude počas nadchádzajúceho víkendu diať, pripomeňme si preteky v Monze v podaní Janka Daniša.

V prvých pretekoch sa Danišovi nedarilo celkom tak, ako by si predstavoval. Po neabsolvovaní voľných tréningov z dôvodu technickej poruchy sa umiestnil na deviatom mieste. Po pretekoch však bral prvé body do celkového hodnotenia seriálu, čo bolo dobre. Druhé však skončili oveľa smolnejšie. „Druhé preteky v Monze to bol ako zlý sen. Štart super, ihneď po ňom sa mi podarilo predbehnúť zopár súperov. Avšak v druhom kole prišla rana zozadu a v tom momente som skončil. V prvom momente som ani netušil, kto do mňa mohol naraziť, následne som zaregistroval, že to bol jeden zo začínajúcich jazdcov štartujúcich zozadu, ktorý sa rozhodol brzdiť o 50m neskôr ako všetci ostatní a ja som ho mal asi zastaviť. Nevidel som ho, musel tam doletieť veľkou rýchlosťou .... Tým sa pre mňa tieto preteky definitívne uzavreli. A také si veru nepamätám,“ povedal po pretekoch v Monze Ján Daniš.  

Aj o tomto je však motoristický šport, Ferrari je opravené a tak nás zaujímalo s akými pocitmi cestuje Janko na preteky v Mugelle: „Aby som povedal pravdu, neviem s akým cieľom do Mugella ísť. Od pretekov v Monze som totiž nemal čas posadiť sa do pretekárskeho auta. Je to škoda, ale pracovné povinnosti mi to jednoducho nedovolili, navyše som bol dosť dlho pracovne mimo Slovenska. Na preteky sa však už veľmi teším, aj keď viem, že oproti konkurencii budem zase v nevýhode. V minulosti som však zažil aj preteky, na ktoré som nemal čas sa pripraviť a nakoniec dopadli pre mňa veľmi dobre. Verím, že sa mi bude dariť,“ vyjadril svoje pocity pred odjazdom do Talianska Ján Daniš.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube