Správy
pt PETROLTRANS RALLY TEAM – Enipro X. Rally Lubeník 2018

16.07.2018 12:34 | Rally | Ján Slovák, manažér tímu | Otvorení: 3497

pt PETROLTRANS RALLY TEAM – Enipro X. Rally Lubeník 2018

 

Pri nevydarenej premiére na Rally Tatry, kde nás z bojov hneď v druhej RS vyradila porucha na vozidle, sme sa veľmi tešili na premiérový reparát v Lubeníku. S posádkou Tomáš “Srnka“ Ondrej & Jakub “Kubo“ Slovák sme ostali verní Škode Fabia R5, no tá nás hneď na testovaní opäť preverila, či dokážeme veľmi rýchlo reagovať pri zabezpečení náhradných dielov. Pri maličkom teste na nastavenie automobilu deň pred štartom rally sa “porúčalo“ riadenie. To sa síce podarilo zohnať, no v Mladej Boleslavi a bolo ho potrebné vyzdvihnúť ešte v ten deň do 16:00 hodiny. Čo k tomu dodať ? Už teraz len úsmev a poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na tom, že riadenie bolo v piatok ráno v Lubeníku. 

           Piatkový štart a hneď trikrát Peklo, ktoré bolo ozajstným peklom aj pre nás. Hneď v prvej RS dve vozidlá štartujúce pred našou posádkou zastali pri nehode a ďalej pokračovali už len voľným tempom keďže vedeli, že v takomto prípade bude pridelený náhradný čas v RS. Naša posádka obe tieto vozidlá dobehla, čo malo síce aj pre nás za následok pridelenie času, no ten je častokrát úplne iný, ako by sme čakali. Tu by som rád podotkol, že prideliť spravodlivý čas je asi nemožné a riaditeľ súťaže to musí urobiť podľa nejakého “kľúča“, ktorý bol v tomto prípade na základe ďalších prejazdov v tejto RS. Som presvedčený, že riaditeľ v tomto prípade rozhodol najspravodlivejšie ako sa dalo, aj keď vieme, že čas za vidna by bol, teda mal by byť lepší ako za úplnej tmy. “Kľúč“ pri pridelení času sme si pokazili vlastne sami a to druhým prejazdom, v ktorom chlapci zhodinovali a museli aj cúvať. Samozrejme to malo za následok pár sekúnd naviac. Tretí prejazd bol konečne OK a do postele sa šlo na peknom štvrtom mieste absolútne so stratou 8,7 sekundy na tretieho.

            V sobotu sme sa zobudili do krásneho slnečného dňa plní odhodlania bojovať o “bedňu“. Aj keď takýto osemsekundový rozdiel je v rally veľmi maličký, pri dĺžkach RS šesť či sedem kilometrov treba poriadne zabojovať. Hlavne keď si uvedomíte, že aj posádka na mieste pred vami bude robiť všetko preto, aby na treťom mieste ostala. Chlapci hneď v úvode nasadili tempo, ktoré dokázali držať po celú sobotňajšiu časť a sekundu po sekunde sa podarilo prebojovať na tretie miesto absolútne, ako aj na tretie miesto v triede 2. 

             Sme nový tím s novou posádkou, ako aj novým autom. Naše ambície v tomto roku sú všetko spolu zladiť, vychytať “muchy“ a pripraviť sa na sezónu 2019, kde by sme určite radi bojovali o popredné miesta pravidelne.  Enipro X. Rally Lubeník 2018 jasne ukázalo, že ideme dobrou cestou, že výber posádky aj vozidla bol správny. Vstúpiť do kolotoča rally s tímom, ktorí by bol konkurencieschopný v súčasnej dobe vôbec nie je jednoduché. Toto by samozrejme nebolo možné bez spoločnosti Petroltrans a bez pomoci ľudí, ktorí nám v týchto začiatkoch pomáhajú. Aj touto cestou by som rád poďakoval Petroltransu za túto možnosť a formu reprezentácie spoločnosti. Veľké poďakovanie patrí Jankovi Liptákovi a L Racingu, ktorý poskytol pomocnú ruku pri budovaní tohto tímu a samozrejme všetkým ostatným, ktorí nám akokoľvek pomáhajú, či už je to Srnka motorsport, Mediaracing, H2 SECURITY a v neposlednom rade všetkým fanúšikom bez ktorých by to ani nemalo zmysel. 

 

 

Foto: Jozef Pisch

Ján Slovák, manažér tímu

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube