Správy
Béreš ml. – Starý na Tríbeči s maximálnym nasadením

29.05.2012 18:33 | Rally | Anka Podlesna | Otvorení: 2210

Béreš ml. – Starý na Tríbeči s maximálnym nasadením

 

 

Druhé podujatie MSR – Rally Tríbeč prinieslo veľa napínavých súbojov aj pre víťaznú posádku tímu Styllex motorsport Jozef Béreš ml. - Petr Starý na vozidle ŠKODA Fabia S2000. Už v priebehu zoznamovacích jázd im bolo jasné, že na topoľčianskych tratiach nebude jednoduché poraziť vozidlá špecifikácie WRC, najmä domáceho Melichárka. Obzvlášť sa obávali mestského okruhu, kde mali WRC značnú výhodu oproti S2000. Po prvých časoch však zistili, že strata nie je taká veľká a tak ich to nakoplo a zabojovali o najvyššie priečky. Jozef Béreš ml. - Petr Starý obhajujú minuloročný titul absolútneho majstra SR v rally s podporou ŠKODA Auto Slovensko.

 

Dodi_1.jpg

 

  V Topoľčanoch sa celkovo išlo 9 rýchlostných skúšok a Ďodi s Petrom viedli od 2 RS. Pred poslednou bol ich náskok o 2,1 sekundy a domácich Melichárekovcov porazili o 1,8 sekundy. Trať bola rýchla a neprehľadná. Veľa záležalo od rozpisu a jazdnej stopy v nájazdoch na horizonty. Posádka tomu prispôsobila tempo a všetko vyšlo na jednotku.

 

dodi_auto2.jpg

 

  „Od začiatku sa mi išlo veľmi dobre. Prvú RS sme išli ešte isté tempo - nevedeli sme odhadnúť, ako bude fungovať auto. Po nej nám však už bolo jasné, že to bude veľmi náročné a s Grzybom sme sa začali ťahať v desatinách sekundy. Na druhej RS sme zistili, že vedieme o 1,4 sekundy a predpokladali sme, že konečný výsledok bude veľmi tesný. Po odstúpení Grzyba sa naším najväčším súperom stal Jaro Melichárek. Bolo mi ľúto Grzyba, lebo ten súboj by bol zaujímavejší. Keďže Melichárek v každom kole zrýchľoval, tie naše nazbierané sekundy stále sťahoval. Do poslednej RS sme išli s rozdielom 2,1 sekundy. Veľmi som tie preteky chcel vyhrať. Od štartu po cieľ som išiel maximálne tempo, lebo som vedel, že Jaro ešte dokáže zrýchliť. Nakoniec sme vyhrali o 1,8 sekundy,” povedať šťastný Ďodi, päťnásobný absolútny majster SR v rally.  

 

Dodi_2.jpg

 

Rally Tríbeč bola úspešným „comebackom“ pre staronového spolujazdca Petra Starého. Svoje tohtoročné prvé podujatie MSR s Ďodim si užíval naplno. „V závere to bolo trochu dramatické, keď sa náš náskok postupne znižoval. Neostávalo nám nič iné, len bojovať do posledného metra s maximálnym nasadením a 100 % koncentráciou. Zachovali sme si však chladnú hlavu, čo prinieslo výsledok. Som veľmi rád, že sa nám po tej nešťastnej rally Prešov podarilo dotiahnuť na súperov v celkovom hodnotení MSR. Myslím, že to bude ešte napínavá sezóna. Ďakujeme partnerom aj fanúšikom za super atmosféru,“ dodal spolujazdec Petr Starý.

dodi_hymna.JPG

Anka Podlesna

| viac


Partneri

SAMŠ LIQUI MOLY studioLIFE

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube