Správy
Slovak National Hill Climb Team sa sťahuje do Ožďan

07.06.2018 13:25 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 1831

Slovak National Hill Climb Team sa sťahuje do Ožďan

Šieste a siedme kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2018, ale aj majstrovstvá slovenských Historikov, odštartuje v rámci podujatia Enipro Oždianske serpentíny 2018 a na štarte nebude chýbať ani sedem jazdcov bratislavského tímu.

ford_cosword

Najväčšiu pozornosť po mesiacoch absencie opäť bude určite pútať Ďodi Béreš, ktorému Slovak National Hill Climb Team na tieto preteky zveril novú zbraň tímu, Ford Escort Cosworth WRC. Ako sa s týmto vozidlom zžije uvidíme už počas soboty a nedele v Ožďanoch.

ambruz_ozdany_1

a_ambruz_1

Samozrejme na štarte nebude chýbať ani Peter Ambrúz, šéf tímu, ktorý sa po pretekoch v Šternberku predstaví s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX, ale ani jeho manželka Anna Ambrúz, ktorá je jedinou ženou naháňajúcou po slovenských kopcoch vozidlo Honda Civic TypeR. S rovnakou Hondou, akurát v červenej farbe, už tradične uvidíme Košičana Vlada Hudyho. Posledným z jazdcov, ktorí budú mať pevnú strechu nad hlavou bude Peter Salon s vozidlom Seat Leon Supercopa MK1. Okrem už spomínanej pätice jazdcov však trať na podujatí Enipro Oždianske serpentíny 2018 bude počas víkendu zdolávať aj dvojica jazdcov v otvorených formulách. Medzi súdobými vozidlami sa tak predstaví Zvolenčan Denis Suja s formulou Tatuus FR 2000 a medzi Historikmi to bude zase Miro Čiliak s formulou Metalex MTX 1-06.

hudy

salon

suja

ciliak_ozd

„Som rád, že sa opäť budeme mať možnosť predstaviť aj slovenským fanúšikom pretekov automobilov do vrchu. Trať v Ožďanoch patrí síce medzi kratšie, ale rovnako ako iné, aj ona vie niekedy poriadne prekvapiť. Dúfam, že počasie nebude bláznivé a my si všetci spoločne užijeme suché preteky a s nimi spojenú zábavu. Samozrejme ideme bojovať o ďalšie body do slovenského kopcového šampionátu a za to, že máme možnosť absolvovať preteky v takom hojnom počte patrí poďakovanie partnerom tímu. Verím, že aj v Ožďanoch sa nám bude dariť,“ zhodnotil pred podujatím Enipro Oždianske serpentíny 2018 Peter Ambrúz.

 

Foto: Jozef Pisch

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube