Správy
Subaru Komárno Rally Team sa presúva na slovenské kopce

07.06.2018 13:19 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 1625

Subaru Komárno Rally Team sa presúva na slovenské kopce

Komárňanský Subaru Rally Team sa až do tohto momentu venoval výlučne iba rally súťažiam. V rámci Enipro Oždianske serpentíny 2018 sa predstaví aj v rámci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu.

 

Napriek faktu, že samotný tím má už v názve zakotvenú značku Subaru, v Ožďanoch ho bude reprezentovať Škoda Octavia a za volantom Róbert Šútor, ktorý je už na slovenských kopcoch všetkým dobre známy. 

sutor_pav_1

sutor_pav_2

Ako k tomuto spojeniu prišlo nám povedal sám Robo Šútor: „Dostal som ponuku zo Subaru Komárno Rally Teamu, či by som nechcel reprezentovať ich tím. A keďže bola zaujímavá, tak som dlho neváhal a prijal som ju. Musím priznať, že kvôli technickým problémom, ktoré mňa a moju Škoda Octavia prenasledovali ako v Rakúsku, tak aj v Košiciach, som tohto roku veľa nenajazdil a samozrejme moje bodové konto je úplne prázdne. Dúfam, že v rámci podujatia Enipro Oždianske serpentíny 2018 sa toto všetko zmení. Verím, že zmena je život a niekedy prináša šťastie a tak by som bol rád keby sa mi to s prestupom do Subaru Komárno Rally Teamu aj splnilo. Rád by som ešte raz oficiálne poďakoval za spomínanú ponuku, budem sa snažiť aby som si ju zaslúžil.“

sutor_pav_3

Podujatie Enipro Oždianske serpentíny 2018 odštartuje v dňoch 9. – 10.6.2018 v Ožďanoch a na priľahlej trati. Tá má dĺžku 2850 metrov a súťažiaci jazdci sa počas jej zdolávania budú musieť popasovať prejazdom dvadsaťjeden zákrutami, ale aj prevýšením 103 metrov. V priebehu oboch súťažných dní je v pláne absolvovať vždy dopoludnia dvojicu tréningových jázd a následne popoludní dvojicu súťažných, ktoré rozhodnú aj o konečnom poradí pretekov.

 

Foto: Jozef Pisch

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube