Správy
RUFA SPORT s Grzybom vezú šieste miesto z EKO Acropolis Rally 2018

06.06.2018 12:01 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1209

RUFA SPORT s Grzybom vezú šieste miesto z EKO Acropolis Rally 2018

Jediný slovenský tím v seriáli FIA European Rally Championship, RUFA SPORT Team, absolvoval ďalšiu súťaž v Grécku, ktorá sa konala pod názvom EKO Acropolis Rally 2018. Výsledok, smolné šieste miesto absolútneho poradia.

rufa_acrop_1

rufa_acrop_2

Možno sa pýtate prečo smolné. Z jedného dôvodu. Posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, poliaci Grzegorz Grzyb a jeho spolujazdec Jakub Wróbel odštartovali do EKO Acropolis Rally 2018, ktorá sa konala v dňoch 31.5. - 3.6.2018, viac než dobre. Už po štvrtom teste im totiž patrilo druhé miesto absolútneho poradia a to aj napriek faktu, že Grzegorz nebol celkom spokojný s fungovaním Škody Fabia R5. Dobre rozbehnutú súťaž však zmarila skala na trati, ktorú Grzegorz v zápale boja nechtiac trafil, čoho následkom bolo poškodené predné ľavé koleso. Strata vyplývajúca z výmeny poškodenej pneumatiky a disku v tomto momente nabrala hodnotu tri a pol minúty a na konci druhej etapy posádka RUFA SPORT Teamu „spadla“ na šieste miesto absolútneho poradia. Vo zvyšných štyroch rýchlostných skúškach už neostávalo veľa priestoru na dobehnutie veľkej straty, preto sa posádka sústredila hlavne na dojazd do cieľa a zisk bodov za šieste miesto absolútneho poradia.

rufa_acrop_3

„Súťaž bola naozaj veľmi ťažká. Najskôr sme mali trochu problém s nastavením Škody Fabia R5, ktorá nefungovala celkom podľa mojich predstáv. Toto sa následne podarilo odstrániť a hneď to bolo vidieť aj na dosahovaných časoch. Potom sme v jednom teste stratili výkon, čo sa tiež podarilo odstrániť a my sme sa opäť mohli poriadne rozbehnúť. V poslednom teste druhej etapy som ale trafil jeden z veľkých kameňov zlomil som na ňom disk a prerazil pneumatiku, čo nás stálo stratu neskutočné tri a pol minúty. V poslednej etape sa mi ešte podarilo vyrobiť hodiny a zase stratiť nejaký čas. Nakoniec sme sa sústredili iba na to, aby sme dojazdili až do cieľa a pripísali si na konto ďalšie body do seriálu FIA ERC,“ zhodnotil svoj výkon Grzegorz Grzyb.

rufa_acrop_4

Napriek šiestemu miestu absolútneho poradia nebol celkom s výkonom svojej posádky nespokojný ani manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Bola to fakt náročná súťaž. Grzegorz s Jakubom dokázali, že patria medzi špičku v Európe, žiaľ aj defekty na rally súťažiach rozhodujú. Nabudúce budeme mať dúfam viac šťastia.“

rufa_acrop_5

Ďalšou súťažou pre slovenský RUFA SPORT Team bude podujatie zaradené ako tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2018. Tým bude podujatie Agrotec Syntium Rally Hustopeče 2018 na Morave.

rufa_acrop_6

Foto: Fb Team

 

rufa_partneri_2018

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube