Správy
Kesko Racing splnil v Poprade všetky plány

30.05.2018 15:00 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 464

Kesko Racing splnil v Poprade všetky plány

Rožňavský Kesko Racing Team na podujatí 45. Rallye Tatry 2018 reprezentovala dvojica súťažných posádok. Obe dojazdili až do cieľa, navyše s dobrým umiestnením, čím splnili všetky pred súťažné plány.

kesko_fusko_1

Pre Fera Fuska bola 45. Rallye Tatry 2018 v poradí, po kopcovej Zaluži a Jahodnej, už tretím podujatím v priebehu troch víkendov. V tomto prípade mu však spoločnosť v Seate Leon TDi robil spolujazdec Ján Bomba, pričom spoločne bojovali o body v rámci triedy 5. Tá bola v Poprade poriadne obsadená a konkurencia bola nesmierne silná. Ak k tomu pripočítame počasie, ktoré v Poprade vyzeralo tak „akoby sa tu čerti ženili“ ich spoločný výkon nebol zlý. Výsledkom totiž bolo piate miesto v triede 5.

kesko_fusko_2

„Nebolo to celkom bez problémov. Niečo nám v závere súťaže začalo v aute búchať, navyše nám na pre mňa domácej rýchlostnej skúške Huty prebehla cez cestu jelenica, musel som poriadne pribrzdiť, bál som sa, že za ňou sa z lesa vyhrnú aj mladé. Okrem toho sa nám nepodarilo ani zvoliť úplne správne pneumatiky, ale sme tu a to je podstatné,“ povedal Fero Fusko po dojazde do cieľa.

 

kesko_svec_1

Bratia Kamil a Erik Švecoví v ich Honde Civic TypeR nesedeli od úvodného kola slovenského rally šampionátu, ktoré sa konalo v Prešove. Navyše sa počas celej vlaňajšej sezóny sťažovali na nedostatok konkurencie v triede 8, tu na Rallye Tatry si jej mohli užiť dosýta. Svojej úlohy sa však zhostili výborne, za čo im v cieli patrilo tretie miesto v triede 8.

kesko_svec_2

„V prvom rade musím povedať, že už veľmi dávno som si tak dobre nezajazdil ako tomu bolo dnes. V poslednom teste sme poriadne zatiahli, riskli sme to, ale vyšlo nám to na tretie miesto. Boli to nádherné súboje, ale zároveň hlavne vďaka počasiu aj poriadne namáhavá súťaž. Sme veľmi spokojní,“ doplnil rozprávanie Kamil Švec.

 

Ďalším podujatím, kde budú môcť fanúšikovia Kesko Racing Teamu jeho jazdcov sledovať bude kopcové podujatie v Ožďanoch. To odštartuje už o dva týždne.

Foto: Jozef Pisch

 

kesko_partneri_2018

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube