Správy
RUFA Šport na Rally Tríbeč zradila elektrika

29.05.2012 10:56 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1650

RUFA Šport na Rally Tríbeč zradila elektrika

Na druhé podujatie slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 sa slovenský tím RUFA Šport pripravoval veľmi poctivo. Nielen, že chcel zabojovať o najvyššie priečky, zároveň chcel aj utužiť svoju vedúcu priečku v tohtoročnom priebehu šampionátu. Posádka RUFA Šport v zložení Grzegorz Grzyb – Robert Hundla nezačala súťaž zle a po prvom meranom teste jej patrila vedúca priečka absolútneho poradia na Rally Tríbeč. Bolo to síce iba o jednu desatinu sekundy, napriek tomu to bol dobrý štart do súťaže.

 

grzyb_auto1.jpg

 

Po druhej rýchlostnej skúške síce spadli na druhé miesto, ale zase sa jednalo iba o jednu celú a štyri desatiny sekundy. Tím, ale aj posádka s takýmto vývojom situácie počítali, do cieľa bolo ešte ďaleko a všetci vedeli, že na Rally Tríbeč sa medzi jazdcami na prvých troch miestach bude bojovať v každom teste doslova o desatinky sekúnd.

 

grzyb_auto2.jpg

 

Po tejto rýchlostnej skúške však zrazu Grzegorz nemohol naštartovať svoj Peugeot 207 S2000. Samozrejme, obaja členovia posádky okamžite začali zisťovať čo sa deje. Bolo jasné, že porucha je niekde v elektrickom rozvode Peugeotu. Po dlhom hľadaní, ale aj telefonovaní s mechanikmi tímu, sa nakoniec podarilo poruchu odhaliť a po spojení „nakrátko“ vozidlo aj naštartovať. Medzi tým však ubehlo veľmi veľa času a v súťaži už nemalo význam, z dôvodu veľkej časovej straty pokračovať.

 

grzeszek.JPG

 

„Zradila nás elektroinštalácia Peugeotu. Na svorkovnici, kde sa zbiehajú všetky káble odišla jedna súčiastka. Výpadok tejto súčiastky spôsobil, že v celom aute nebola vôbec elektrika. Najskôr sme nevedeli kde je problém, kontrolovali sme všetky káble, konektory, až po chvíli sa nám podarilo nájsť chybu. Po telefonáte s mechanikmi sme nakoniec káble spojili ako sa hovorí nakrátko a vtedy auto naštartovalo. Celé to však trvalo veľmi veľa času a  museli sme odstúpiť zo súťaže. Veľmi nás to mrzí, táto súťaž sa nám páčila, bola tu veľká konkurencia a tešili sme sa na boj s Jožkom a Jarom, ale aj ostatným posádkami o víťazstvo. Bohužiaľ, aj takýto je život, dnes sme si my vybrali smolu. Tešíme sa na nasledujúce podujatie, kde by sme chceli opäť zabojovať o najvyššie priečku a potešiť rally fanúšikov, či už technikou, alebo našou jazdou,“ opísal poruchu a jej odstraňovanie Grzegorz Grzyb.

Miroslav Majláth

| viac


Partneri

SAMŠ LIQUI MOLY

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube