Správy
Ambrúz smeruje na úvodné podujatie FIA EHCC 2018

11.04.2018 22:01 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 206

Ambrúz smeruje na úvodné podujatie FIA EHCC 2018


Peter Ambrúz s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX sa v nadchádzajúcej sezóne zapojí do seriálu FIA European Hill Climb Championship 2018. Prvé preteky ho pritom čakajú už počas nadchádzajúceho víkendu, čiže 14. – 15.4.2018.

Seriál FIA European Hill Climb European 2018, ktorý tvorí celkovo dvanásť podujatí, otvorí podujatie na trati vo francúzskom St Jean Du Gard – Col St Pierre, pričom na štarte nebude chýbať ani slovenský reprezentant v pretekoch automobilov do vrchu Peter Ambrúz. Na trati o dĺžke 5080 metrov s prevýšením 346 metrov si diváci Petra budú mať možnosť vychutnať pri jeho premiérovom štarte s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX zaradenom do skupiny N. Okrem tejto premiéry bude pre Petra Ambrúza novinkou aj technicky náročná trať.


„V priebehu zimnej prestávky sme spoločne s našim Slovak National Hill Climb Teamom pripravili novinku, ktorou je Mitsubishi Lancer EVO IX. Auto bolo komplet rozobrané a znovu poskladané. Auto bolo nanovo nalakované, repasom prešiel motor, prevodovka, diferenciály a všetky diely boli skontrolované, prípadne vymenené. Mal som ho možnosť zatiaľ vyskúšať iba na okruhu, kde všetko fungovalo. Zmenou auta sa sťahujem aj v rámci skupín. Je to pre mňa nová výzva, verím, že sa s ňou veľmi rýchle vysporiadam. Čakajú nás teraz veľmi náročné dva víkendy počas ktorých absolvujeme preteky nielen vo Francúzsku, ale aj v Rakúsku. Samozrejme všetko toto by sa nedalo bez podpory partnerov tímu, ktorým z celého srdca ďakujem za podporu. Verím, že sa nám bude dariť a nesklameme ich,“ povedal Peter Ambrúz.

Miro Majláth

 

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube