Správy
Dva krát tri pre RUFA Šport Team

12.09.2014 07:28 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 902

Dva krát tri pre RUFA Šport Team

Už pred uplynulým víkendom sme vás informovali o tom, že slovenský RUFA Šport Team bude počas neho bojovať naraz na dvoch frontoch. Ako to dopadlo si povieme práve teraz.

Napriek faktu, že obe posádky RUFA Šport Teamu od seba bojovali na súťažiach vzdialených rádovo stovky kilometrov, obe si svojim spôsobom užili aj akúsi slávnostnejšiu atmosféru.

Posádka Grzegorz Grzyb – Daniel Siatkowski spoločne s vozidlom Škoda Fabia S2000 odštartovala na pre nich domácej súťaži, na jubilejnom 60. ročníku Rajd Wisly, podujatí zaradenom do poľského rally šampionátu. Rozhodnutie prečo Grzyb nebojoval o veľmi dôležité body v rámci slovenského šampionátu, sme síce vysvetlili už pred víkendom, pre tých, ktorí tento článok náhodou nezachytili aspoň krátke pripomenutie v podobe slov samotného jazdca:. „Po dohode v RUFA Šport Teame sme sa rozhodli štartovať na Rajd Wisly, kde ešte máme možnosť spoločne s Danielom Siatkowskim zabojovať o tohtoročný poľský titul. Na Slovensku máme v tomto momente dvadsaťdva bodový náskok a výhodu škrtania jednej nuly. V Poľsku síce na vedúcu priečku strácame celkovo tridsaťštyri bodov, no pred nami sú ešte tri súťaže, ktoré budú rozhodovať.“ Už od začiatku tejto dvojdňovej súťaže bolo jasné, že Grzegorz s Danielom budú bojovať o niektorú z čelných pozícií absolútneho poradia, pričom prvá trojica, ktorej bol Grzyb súčasťou medzi sebou bojovala doslova o desatinky sekúnd. Všetci však vieme, že rally súťaže nie sú iba o jazdeckých schopnostiach posádky, ale vo veľkej miere aj o šťastí, výdrži techniky, či defektoch. A práve defekt, ktorý Grzyb dostal v predposlednom tete nakoniec zabezpečil pre neho a jeho spolujazdca konečné tretie miesto v rámci 60.Rajd Wisly.

Obdobne ako Grzyb so Siatkowskim si jubilejnú atmosféru, avšak v tomto prípade na Slovensku, v rámci 40.Rally Košice užila aj druhá posádka RUFA Šport Teamu, Tomáš Kostka – Miroslav Houšť. Dvojica, ktorá iba týždeň predtým slávila tretie miesto v rámci súťaže zaradenej do európskeho rally šampionátu, na Barum Czech Rally Zlín však nemala v Košiciach dvakrát na ružiach ustlané. Prvé sklamanie, nielen v samotnom tíme, ale aj množstvom divákov, ktorí práve Tomáša s Mirom pasovali už pred štartom súťaže do úlohy favoritov na absolútne víťazstvo, nastalo v prvej rýchlostnej skúške. „Trafili sme kameň, ktorý bol skrytý v tráve vo vnútri zákruty. Je to jednoznačne moja chyba, ktorú som urobil pri písaní rozpisu. Ohli sme spojovačku a museli odovzdať jazdný výkaz. Myslím si, že zajtra budeme pokračovať ďalej,“ hlásil hneď po nehode Tomáš Kostka.

Tak ako Tomáš povedal sa aj stalo a posádka RUFA Šport Team spoločne s nádherným Fordom Fiesta R5 stála v nedeľu ráno na štarte prvého nedeľného testu. Na mestskom okruhu v okolí nákupného centra Optima im v cieli patril tretí najrýchlejší čas, čo nebolo zlé. Na Jahodnej to bol rovnako tretí najrýchlejší čas, avšak na Ružíne prišla sprcha v podobe takmer štyridsaťštyri sekundovej nádielky, čo samozrejme znamenalo aj okamžitý prepad na siedme miesto absolútneho poradia nedeľnej časti súťaže zaradenej do slovenského šampionátu. Ako sa v cieli ukázalo, dôvodom bola prasknutá hadica od turba. Našťastie všetky posádky práve smerovali do servisnej zóny, kde v priebehu pár minút poruchu mechanici H-Racingu odstránili. Pred posádkou RUFA Športu bola posledná sekcia súťaže, kde ešte mali v pláne zabojovať. To sa aj podarilo hneď na Jahodnej, kde Tomáš s Mirkem vyhrali a následne sa posunuli na štvrté miesto absolútneho poradia. Dôkazom faktu, že Ford Fiesta R5 v závere súťaže fungovala špičkovo bol aj druhý najrýchlejší čas na poslednom teste. Toto umiestnenie posádku RUFA Šport Teamu posunulo na konečné tretie miesto absolútneho poradia druhého bodovaného dňa v rámci súťaže zaradenej do slovenského šampionátu. „Škoda tej prasknutej hadice a turbo, mohlo to byť podstatne lepšie. Som rád, že aspoň v závere sa nám podarilo vybojovať pre RUFA Šport veľmi dôležité body za tretie miesto. Na Rally Košice sme štartovali spoločne s Mirom úplne prvýkrát a musím povedať, že táto súťaž a jej rýchlostky sú veľmi pekné, ale aj poriadne náročné. Jediné, čo ma mrzí je to, že sme si sobotu vďaka odstúpeniu neužili. Ďakujem RUFA Šport Teamu za dôveru, dúfam, že sa na Slovensku ešte v tomto roku budeme mať možnosť divákom predstaviť,“ zhodnotil 40.Rally Košice Tomáš Koska.

„Víkend, kde náš tím bojoval na dvoch súťažiach naraz nedopadol pre nás úplne perfektne, ale nebol ani najhorší. Podarilo sa vybojovať body do slovenského, ale aj poľského majstrovstva. Napriek tomu ešte nie je rozhodnuté a nás čaká ešte kopa roboty. Teší ma, že aj keď Grzegorz nebojoval na Rally Košice, stále je, po škrtnutí jedného výsledku lídrom absolútneho hodnotenia a všetko sa rozhodne v Tatrách. Moje poďakovanie patrí samozrejme obom posádkam, mechanikom H-Racingu a JM Racingu za prípravu súťažných vozidiel a samozrejme partnerom za podporu. Stretneme sa na Rally Tatry v polovici mesiaca október, kde by sme radi obhájili titul absolútneho majstra Slovenska v rally,“
doplnil Ľubomír Kleman, manažér RUFA Šport Teamu.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube