Správy
Vydarená rally premiéra Opel Adam R2 v Kesko Racing Teame

10.09.2014 16:40 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 770

Vydarená rally premiéra Opel Adam R2 v Kesko Racing Teame

Kesko Racing Team v rámci 40.Rally Košice prvýkrát predstavil na rally Opel Adam R2. Premiéra vyšla perfektne a posádka Ondrej – Gömöri po oba dva dni doslova rozstrieľala celú konkurenciu v triede 6.

„Veľmi sa na premiéru s Adamom teším. Dúfam, že sa mi podarí ukázať, že to auto má veľký potenciál a predviesť všetkým divákom dobrý výkon,“ začal s rozprávaním Tomáš Ondrej. Je jasné, že to nie je veľké N-ko s ktorým som až doteraz jazdil, ale myslím, že viem jazdiť s hocakou technikou. Do dvojkolky sa vraciam po takmer siedmych rokoch, takže to bude určite zaujímavé. “Už od prvej rýchlostnej skúšky bolo jasné, že Tomáš s Adamom budú v triede 6 určovať tempo. Inak tomu nebolo ani počas celej súťaže. Nielenže od začiatku v absolútnom poradí triedy 6 viedli, navyše vyhrali v tejto triede aj všetkých jedenásť testov. Samozrejme, že za takýto výkon im patrilo aj víťazstvo a to nielen medzi posádkami bojujúcimi v rámci slovenských majstrovstiev, ale aj v porovnaní s maďarskou konkurenciou. „Bolo to super. Parádne sme sa zabávali, je vidno, že Adam R2 je továrenské auto. Počas celej súťaže fungovalo perfektne a nám sa išlo veľmi dobre.“ doplnil Tomáš Ondrej po perfektnom výkone, ktorý predviedol v rámci 40.Rally Košice.

Nielen Opel Adam R2, či jeho posádka Tomáš s Adamom mali premiéru v Kesko Racing Teame. Obdobne sa po prvýkrát do Seatu Leon TDi posadili aj František Fusko so Štefanom Tökölim, ktorí nahradili stabilnú posádku Juraj Keszi – Pavol Helméczi. Napriek faktu, že v tomto roku to bola iba ich druhá spoločná súťaž, dokázali, že sú už zohranou dvojkou. V sobotu dojazdili na tretej priečke v triede 8, v nedeľu dokonca poskočili o jedno miesto vyššie a brali body za druhé miesto. V celkovom hodnotení 40.Rally Košice patrilo Ferovi s Pištíkom tretie miesto v triede 8. „Sme radi, že sa nám podarilo doviezť Seat Leon celý až na rampu. V tomto roku je to prvá rally súťaž, ktorú toto auto dokončilo a presne toto bol aj náš cieľ. Rally Košice bola ťažká, zároveň však nádherná a my sme si ju aj poriadne užili,“ doplnil spokojný Fero Fusko po príjazde do cieľa.

„Veľmi dobré, pravdupovediac som takýto výsledok ani neočakával. Všetko fungovalo perfektne za čo ďakujem obom posádkam a ich mechanikom. Veľká vďaka patrí aj partnerom Kesko Racing Teamu, ktorým sme dúfam dokázali, že sa s nami obchodovať oplatí,
“ ukončil Juraj Keszi, manažér Kesko Racing Teamu.

Opel Adam R2, ale aj Seat Leon TDi budú mať možnosť diváci sledovať opäť už počas nadchádzajúceho víkendu v rámci posledného kola slovenských majstrovstiev pretekov automobilov do vrchu na Ostrej Lúke. O tom, kto a s akým vozidlom sa na týchto pretekoch vo farbách Kesko Racing Teamu predstaví sa ale dozviete až z nasledujúcej správy.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube