Správy
Kesko Racing v Košiciach predstaví Opel Adam R2 aj na rally

04.09.2014 21:12 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 841

Kesko Racing v Košiciach predstaví Opel Adam R2 aj na rally

Rožňavský Kesko Racing Team figuruje v zozname prihlásených na Rally Košice až s trojicou súťažných posádok, čo znamená, že tím od súťaže po súťaž rastie.

Až doposiaľ brázdila slovenské rally trate v rámci Kesko Racing Teamu iba posádka Juraj Keszi – Pavol Helméczy spoločne s vozidlom Seat Leon TDi. Pred dvoma mesiacmi, na tohtoročnej Rally Lubeník mali diváci možnosť sledovať priamo v akcii už aj druhú posádku Kesko Racing Teamu, konkrétne Františka Fuska – Štefana Tököliho na Škode Fabia TDi.

Ďalšia zmena prichádza v rámci 40. Rally Košice, keď v zozname prihlásených figuruje už aj tretia posádka Kesko Racing Teamu. Tou je dvojica rozrastie o tretiu súťažnú posádku. Tou bude všetkým dobre známa dvojica Tomáš Ondrej – Adam Gömöri, ktorá ešte v minuloročnej sezóne bojovala na špici štartového pola. Teraz v Košiciach usadne premiérovo do vozidla Opel Adam R2. Ak vám je už toto vozidlo nejaké povedomé, nemýlite sa, je to presne ten Opel Adam R2, s ktorým môžu diváci na trati sledovať v rámci seriálu pretekov automobilov do vrchu mladého, iba sedemnásť ročného Christophera Ondreja. Realita však býva niekedy iná ako plány tímu a tak aj v prípade Kesko Racing Teamu nakoniec uvidíme na tratiach 40.Rally Košice iba dve posádky. „Všetko nakoniec bude trochu inak ako sme plánovali. V Košiciach diváci uvidia iba dve posádky Kesko Racing Teamu. Dôvod je jednoduchý, nestihli sme dokončiť Škodu Fabia TDi a tak prišlo rozhodnutie, že do môjho Seatu Leon TDi nastúpi Fero Fusko a navigátor Štefan Tököli. Ja s Paľom Helméczym sa zhostíme úlohy manažérov tímu. V prípade druhej posádky, čiže Tomáša Ondreja a Adama Gömöriho sa nič nemení. Osobne som veľmi rád, že sa Srnka (Tomáš Ondrej) podujal predstaviť Opel Adam R2 v rámci slovenských rally súťaží. Myslím si, že má dostatok skúseností na to, aby ho prípadným záujemcom o prenájom previedol v tom pravom svetle. Nebude to však ľahké, v triede 6 do ktorej je Adam R2 zaradený odštartuje celkovo jedenásť súťažiacich. Som rád, že sa náš Kesko Racing Team postupne rozrastá, za čo patrí vďaka hlavne našim partnerom,“ vysvetlil Juraj Keszi zmeny pred nadchádzajúcou 40.Rally Košice.

Predposledné podujatie slovenského rally šampionátu odštartuje počas nadchádzajúcej soboty a nedele, pričom všetkých súťažiacich v priebehu dvoch dní čaká jedenásť rýchlostných skúšok, ale aj viac ako stoštyridsať ostrých kilometrov. Ako sa darilo posádkam rožňavského Kesko Racing Teamu v rámci jubilejnej 40.Rally Košice sa dozvieme v nedeľu podvečer. Samozrejme všetkých o tom budeme informovať začiatkom budúceho týždňa.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube